Steeds meer mensen klagen erover dat ze teveel aan hun hoofd hebben. Onze hersenen worden in beslag genomen door zoveel dingetjes. Hieraan verliezen we onnodig energie.
Door de ballast weg te nemen, ontstaat meer focus en kun je je richten op zaken die echt van belang zijn.
Vijf tips voor drukbezette professionals
- Spelen er veel dingen, die u kopzorgen bezorgen? Schrijf op wat er allemaal door uw hoofd gaat.
En neem er de tijd voor. Dat is een eenvoudige en zeer doeltreffende manier om meer ruimte te maken in je brein. - Is er iets waar u enorm tegenop ziet? Doe het NU!
Vaak zijn we bezig met allerlei triviale zaken, zoals emails lezen, omdat we andere zaken niet prettig vinden om te doen en uitstellen. Hoe langer je er echter mee wacht, hoe meer energie het vergt. Je hersenen zijn er nl. ondertussen stiekem mee bezig. Doe het! - Zit uw hoofd vol met alle kleine dingetjes die u eigenlijk ook nog MOET doen?
Doe de 2-3 minuten dingetjes METEEN.
Er wordt natuurlijk vaak gezegd dat je eerst de belangrijkste dingen moet doen. Het knagende gevoel dat er nog veel meer is, blijft dan echter hangen. Het is beter om het meteen aan te pakken dan ze in je hoofd te houden. - Ergert u zich aan een voorval? Breng het ter sprake.
Ergernis neemt nog veel meer plaats in dan al die kleine dingetjes. Het enige wat helpt is om het op tafel te brengen. Confrontatie dus! Hier zou ik trouwens een boek over kunnen schrijven. Het gebeurt veel te weinig. - Maakt u zich druk over uw omgeving? Concentreer u op de dingen die u in de hand heeft.
Als u aan de gang gaat met dingen die niet van u zijn, zult u merken dat het geen effect heeft. De machteloosheid neemt zo toe. Richt u op zaken die u kunt beinvloeden en u zult merken dat uw energie niveau toeneemt.
Als iedereen zich bezighoudt met wat echt van belang is, zullen we zeker ‘overleven’. Wat denkt u?
Gerelateerde artikelen
Zingeving in werk en organisatie

Druk zijn als statussymbool, waar zijn we mee bezig?
Callista Roelofs
5998
1
Professionalisering

Stop de chaos in je hoofd
Anja van der Lans
14208
0
Work-Life Balance

Beter in balans door een portie gezond egoïsme
Callista Roelofs
5810
1
Professionalisering

Balanceren tussen uitgedaagd en uitgeblust
Callista Roelofs
7493
0
Team ontwikkeling

Zingeving als medicijn tegen team-stress
Karin van Zuilen
19332
4
Verwaarlozing en organisatierot

Voorkom een te hoge werkdruk, stress en een burnout
Actueel MNGMNTST
27027
1
Slimmer werken

Out-of-office zijn we allemaal
Guido van de Wiel
10153
4
Verwaarlozing en organisatierot

Is de werkdruk het werkelijke probleem?
Actueel MNGMNTST
37602
1
Sociale vaardigheden

Gedragsverandering gewenst? Coach uzelf!
Jaap Mackaay
25754
9
Deel uw ervaringen op ManagementSite
Wij zijn altijd op zoek naar ervaringen uit de praktijk, wat werkt wel, wat niet.
SCHRIJF MEE, word een pro! >>