Opleiding: Praktijkstudie - MBO Werken met Informatiemanagement (Praktijkstudie)
Informatiemanagement vormt het proces waarbij de informatiebehoeften van diverse werk- en bedrijfsprocessen binnen een organisatie worden omgezet naar adequate informatievoorziening. Deze praktijkstudie introduceert je tot de basisprincipes van informatiemanagement. Het biedt een helder overzicht van dit vakgebied en de rol van it. Specifiek ontworpen voor werknemers die samenwerken met it-specialisten of betrokken zijn bij het beheer van informatiesystemen. Tijdens deze praktijkstudie worden onderwerpen zoals hardware, systeemsoftware, netwerken, internet, automatisering en praktisch informatiemanagement behandeld. Na afloop van deze praktijkstudie ben je in staat om informatiesystemen te implementeren, functionele ontwerpen te maken, software-introducties te plannen en zelfstandig informatieplannen op te stellen. Wil je je kennis over informatiemanagement verbreden? Schrijf je dan vandaag nog in voor deze praktijkstudie!
Wil jij leren en groeien met persoonlijke aandacht? Dan is Holland Opleidingen Groep de opleider die je zoekt. Jouw persoonlijke leerproces staat bij ons centraal. Tijdens een opleiding word je van het begin tot het einde optimaal begeleid. Holland Opleidingen - Praktijkstudie is dé praktijkopleider voor mensen die zich willen blijven ontwikkelen. Je werkt met persoonlijke leerdoelen, praktijkcases en praktijk gerelateerde oefeningen. Door onder meer het inbrengen van jouw eigen praktijksituaties wordt de opleiding gericht op de eigen werksituatie. Op 78 locaties in Nederland wordt deze opleiding verzorgd.
Voor wie?
Deze mbo praktijkstudie is ontwikkeld voor iedere (informatie)medewerker en voor iedereen die inzicht wil hebben in informatiemanagement.
Vooropleiding
Holland Opleidingen Groep heeft voor het volgen van deze praktijkstudie geen specifieke eisen gesteld aan jouw vooropleiding. Indien je twijfelt over het instapniveau, dan kun je contact opnemen met onze afdeling advies & voorlichting.
Voorbereiding
Deze praktijkstudie bestaat uit 8 studielessen. Wanneer je kiest voor de dagstudie, bereid je voor de klassikale lessen 2 studielessen per keer voor. Voor de avondstudie bereid je 1 studieles per keer voor. Iedere studieles vergt ongeveer 3 tot 5 uren voorbereiding. Je dient je ook voor de eerste bijeenkomst voor te bereiden.
Leerdoelen
- heb je inzicht in functionele systemen
- ben je in staat om met intranet en internet te werken
- weet je hoe je informatietechnologie toe kunt passen
- kun je een informatiesysteem beheren
Programma
Tijdens deze mbo-praktijkstudie komen de volgende onderwerpen aan bod:
Inhoud van Module 1
- Functionele systemen
- Informatietechnologie
- Beheren van informatiesystemen
- Intranet en internet
- Ontwikkelen van een bedrijfssysteem
- Veiligheidsaspecten
- Sturen op Service Level
- De basis van informatiemanagement
Certificaat
De praktijkstudie MBO Werken met Informatiemanagement geeft jou de mogelijkheid om het diploma te behalen:
- MBO Werken met Informatiemanagement
Tijdens de praktijkstudie schrijf je een Verbeterplan Praktijk-Case (VPC). Hieruit moet jouw beheersing van de behandelde onderwerpen goed naar voren komen. Als je dit onderdeel met een positief resultaat afsluit, ontvang je het officiële certificaat van deze praktijkstudie. Indien je voor twee of meer praktijkstudies kiest, dan ontvang je bij een positief resultaat een diploma!
