Opleiding: Leergang Ethisch Hacken
Op 27 oktober 2026 start de leergang Ethisch Hacken bij IT Academy Noord-Nederland. Professionals kunnen met deze leergang hun kennis op het gebied van ethisch hacken verbreden en/of de eerste stappen zetten richting een loopbaan als ethisch hacker. Deze vierdaagse leergang is ontwikkeld in samenwerking met Waker Cyber Security.
Inhoud:
Gedurende het traject leren de deelnemers te denken als een ethisch hacker en om standaard tools voor ethisch hacken te installeren en te gebruiken. Er wordt gebruik gemaakt van een virtuele omgeving waar deelnemers niet alleen tijdens de leergang, maar ook daarna op door kunnen hacken. Het documenteren van kwestbaarheden en het opdoen van juridische kennis zijn ook belangrijke onderwerpen van de leergang.
De vierdaagse leergang start met een kennismaking. Gezamenlijk worden ervaringen uit het werkveld gedeeld en gedurende de leergang wordt dit meegenomen (indien van toepassing). Deelnemers leren wat ethisch hacken inhoudt en krijgen frameworks aangereikt die gebruikt kunnen worden. Er worden instrumenten en bronnen aangeboden om zelf te kunnen blijven leren, ook na het volgen van de leergang.
De leergang wordt verzorgd in klassikale vorm. Deelnemers krijgen theorie aangereikt die nodig is om in de praktijk aan de slag te kunnen. Ook is er voldoende ruimte om vragen te stellen.
Doelgroep:
De leergang is geschikt voor professionals die hun kennis over ethisch hacken willen verbreden of zelf willen leren om ethisch te hacken. Basis ICT-kennis is vereist, hieronder wordt verstaan: verschillende besturingssystemen, IP en MAC adressen, TCP/UDP, ‘subnets’ en netwerken. Kennis van programmeren/scripten is een pré.
Waker Cyber Security:
Waker Cyber Security is een jong en modern cyber security bedrijf opgericht medio 2021 in Groningen. Hun Noordelijke roots bepalen voor een groot deel hun visie, waarden en doelen. Er is een groot tekort aan cyber security en privacy professionals. De afhankelijkheid van onze apparaten en communicatiemiddelen, maar ook het aantal incidenten neemt echt elke dag toe. Waker Cyber Security wil op een betrokken, betrouwbare en vooral ook begrijpelijke manier helpen!
Naast hun eigen dienstverlening wil Waker Cyber Security ook hun kennis delen en een bijdrage leveren aan het opleiden van mensen. Zo heeft de IT Academy o.a. samen met Waker Cyber Security de leergang Functionaris Gegevensbescherming en Informatiebeveiliging opgezet.
Resultaat:
Na afloop van de leergang beschikken de deelnemers over basiskennis ethisch hacken. Deelnemers kunnen meedenken over de beveiliging van (web)applicaties en beschikken over de kennis om met behulp van tools om kwetsbaarheden in (web)applicaties te detecteren. Tevens zijn zij in staat om de resultaten van het onderzoek te controleren en op een reproduceerbare manier te documententeren. Als laatste zijn de deelnemers ook bekend met actuele juridische kennis die benodigd is voor een ethisch hacker.
Meer informatie:
Voor meer informatie over het programma en resultaat na afloop verwijzen wij graag naar de website van de IT Academy: https://www.itacademy.nl/opleidingen/ethisch-hacken