Opleiding: Training Leiderschap voor IT professionals

Wil je als IT’er met een leidinggevende rol sterker worden in het aansturen van je team en het maken van keuzes? In deze training leer je hoe je jouw technische achtergrond combineert met leiderschapsvaardigheden om richting te geven, helder te communiceren en samenwerking te verbeteren. Je ontwikkelt handvatten om met meer vertrouwen en structuur te sturen op resultaat in je dagelijkse werk. Deze training wordt binnen Eduvision verzorgd door Skills Alchemist, ons label voor trainingen op het gebied van human skills en organisatieontwikkeling, met de dienstverlening die je van Eduvision gewend bent.

Algemene omschrijving

In deze training ontwikkel je de vaardigheden om als IT’er effectief leiding te geven binnen een technische en vaak dynamische werkomgeving. Je leert hoe je richting geeft aan je team, keuzes maakt en prioriteiten stelt, zonder terug te vallen op alleen je inhoudelijke expertise. Daarbij werk je aan het versterken van je communicatie, zodat je technische inzichten helder overbrengt en beter aansluit bij zowel je team als andere betrokkenen binnen de organisatie. Ook leer je hoe je overzicht houdt over werkzaamheden, voortgang bewaakt en gericht stuurt op wat er moet gebeuren, zodat taken daadwerkelijk worden afgerond en doelen worden behaald.

De training is praktijkgericht opgebouwd, waarbij je werkt met herkenbare situaties. Je leert hoe je jouw leiderschapsstijl ontwikkelt en toepast in dagelijkse situaties, zoals het aansturen van teams, het organiseren van werk en het afstemmen met verschillende stakeholders. De trainers brengen hun eigen ervaring uit diverse IT-omgevingen mee, waardoor je leert wat in de praktijk werkt en hoe je dit toepast in je eigen context.

Deze training bieden we ook als bedrijfstraining voor jou en je team

De inhoud stemmen we dan af op jullie werksituatie, concrete vraagstukken, leiderschapsstijl, en doelstellingen zodat de training direct aansluit op wat er binnen jouw organisatie speelt. Zo ontstaat een gerichte en praktische training waar je de volgende dag direct mee aan de slag kunt.

Programma

Tijdens de Training Leiderschap voor IT Professionals komen in basis onderstaande onderwerpen aan bod. Afhankelijk van ontwikkelingen op het vakgebied, kan de feitelijke trainingsinhoud hier echter van afwijken. Bel ons gerust voor meer informatie over de actuele inhoud.

  • Als IT’er doorgroeien naar leidinggevende
    • Schakelen tussen inhoud en aansturing
    • Bepalen van focus en prioriteiten binnen je rol
  • Overzicht houden en sturen op voortgang
    • Inrichten en bewaken van taken, planning en prioriteiten
    • Sturen op resultaat en afronding van werkzaamheden
  • Communicatie en samenwerking in IT-teams
    • Technische inhoud helder overbrengen naar verschillende stakeholders
    • Samenwerken binnen multidisciplinaire teams
  • Leiderschap en teamdynamiek
    • Motiveren en richting geven aan teamleden
    • Omgaan met weerstand en vergroten van betrokkenheid
  • Praktisch organiseren en beïnvloeden
    • Structuur aanbrengen in werk en besluitvorming
    • Effectief afstemmen met stakeholders en sturen op voortgang

De training is interactief en praktijkgericht opgezet. Je werkt actief aan herkenbare situaties, met veel ruimte voor vragen en eigen voorbeelden. Door te oefenen en te bespreken ervaar je hoe je als IT’er effectief richting geeft, overzicht houdt en stuurt op samenwerking en resultaat.

De training wordt verzorgd door trainers uit de praktijk, die ervaring hebben in verschillende organisatiecontexten. We houden altijd rekening met jouw verwachtingen, zodat de training aansluit bij wat voor jou relevant is.

Doelen

Na deze training heb je handvatten om:

  • Richting te geven aan je team en bewust te schakelen tussen inhoud en leiderschap
  • Overzicht te houden over technische werkzaamheden, prioriteiten te stellen en te sturen op voortgang en resultaat
  • Technische inzichten helder te vertalen naar zowel technische als niet-technische stakeholders
  • Samenwerking te verbeteren en teamleden te motiveren binnen een IT-omgeving
  • Beslissingen te beïnvloeden en structuur aan te brengen in je dagelijkse werk
Meer...
€1.699
ex. BTW
Aangeboden door
Eduvision Opleiding & Training
Onderwerp
Leiderschap
Niveau
Looptijd
2 dagen
Taal
nl
Type product
cursus
Lesvorm
Klassikaal
Aantal deelnemers
Max: 13
Tijdstip
Overdag
Tijden en locaties
Maastricht
wo 17 jun. 2026
Rotterdam
wo 24 jun. 2026
Apeldoorn
ma 29 jun. 2026
Utrecht
ma 29 jun. 2026
Virtueel
ma 29 jun. 2026
Eindhoven
vr 3 jul. 2026
Maastricht
do 16 jul. 2026
Rotterdam
do 23 jul. 2026
Apeldoorn
di 28 jul. 2026
Utrecht
di 28 jul. 2026
Virtueel
di 28 jul. 2026
Eindhoven
ma 3 aug. 2026
Maastricht
vr 14 aug. 2026
Rotterdam
vr 21 aug. 2026
Apeldoorn
wo 26 aug. 2026
Utrecht
wo 26 aug. 2026
Virtueel
wo 26 aug. 2026
Eindhoven
di 1 sep. 2026
Maastricht
ma 14 sep. 2026
Rotterdam
ma 21 sep. 2026
Apeldoorn
do 24 sep. 2026
Utrecht
do 24 sep. 2026
Virtueel
do 24 sep. 2026
Eindhoven
wo 30 sep. 2026
Maastricht
di 13 okt. 2026
Rotterdam
di 20 okt. 2026
Apeldoorn
vr 23 okt. 2026
Utrecht
vr 23 okt. 2026
Virtueel
vr 23 okt. 2026
Eindhoven
do 29 okt. 2026
Maastricht
wo 11 nov. 2026
Rotterdam
wo 18 nov. 2026
Apeldoorn
ma 23 nov. 2026
Utrecht
ma 23 nov. 2026
Virtueel
ma 23 nov. 2026
Eindhoven
vr 27 nov. 2026
Maastricht
do 10 dec. 2026
Rotterdam
do 17 dec. 2026
Apeldoorn
di 22 dec. 2026
Utrecht
di 22 dec. 2026
Virtueel
di 22 dec. 2026
Eindhoven
ma 28 dec. 2026
Maastricht
vr 8 jan. 2027
Rotterdam
vr 15 jan. 2027
Apeldoorn
wo 20 jan. 2027
Utrecht
wo 20 jan. 2027
Virtueel
wo 20 jan. 2027
Eindhoven
di 26 jan. 2027
Maastricht
ma 8 feb. 2027
Rotterdam
ma 15 feb. 2027
Apeldoorn
do 18 feb. 2027
Utrecht
do 18 feb. 2027
Virtueel
do 18 feb. 2027
Eindhoven
wo 24 feb. 2027