Opleiding: Loopbaanbegeleiding Hoogbegaafden
Loopbaancoaching bij hoogbegaafdheid vereist een andere aanpak dan bij niet hoogbegaafden.
Hoogbegaafde medewerkers lopen vaak vast in de structuur van het bedrijf en de manier van werken. Ze missen kansen tot promoties en hebben de neiging 'weg te duiken' en 'onzichtbaar' te worden. Terwijl ze juist van grote waarde voor de onderneming kunnen zijn.
Ik coach vastgelopen en (bijne) burn- of bore-out hoogbegaafden binnen bedrijven (en ook particulier). Samen kijken we naar de manier waarop je écht tot je recht kan komen en weer met plezier kan werken.
Ik werk altijd vanuit van te voren door de coachee gestelde doelen. Na een intakegesprek van ongeveer een uur, dat tevens als kennismaking dient, maak ik een opzet voor een coachingstraject. De kosten voor het intakegesprek staan bij deze inschrijving onder de optionele extra kosten. Het intakegesprek is hier op het platform namelijk ook los in te schrijven. Na de intake kan je dan beslissen een van de aangeboden coachingstrajecten te willen volgen. Schrijf je je na een losse intake in voor het traject dan worden de kosten voor de intake uiteraard niet nogmaals berekend.
Een coachingtraject bij 2FG coaching en advies verloopt volgens een aantal fasen. Allereerst stellen we doelen vast voor het traject. Daarna inventariseren we de problemen die er spelen en onderzoeken hoe die ontstaan zijn. Vervolgens onderzoeken we de handvatten waarmee gewerkt kan worden. In sommige gevallen komt er ook voor de werkgever een advies uit het traject voort.
Bij dit op je loopbaan gerichte traject, ga je in 6 gesprekken van ongeveer 2 uur, met een interval van ongeveer 2 weken, dus zo'n 12 weken, aan de slag. Om een bore-out of burnout te voorkomen of om te re-integreren of de overgang te maken naar ander werk of zelfstandigheid.
Wil je tegelijk ook werken aan het vormgeven van je eigen hoogbegaafdheid en daarvan meer de positieve kanten gaan ervaren dan er 'alleen maar last van te hebben', dan raad ik je aan in te schrijven voor het traject 'Hoogbegaafden coaching'. Dat traject bestaat uit 10 sessies in plaats van 6.