Opleiding: Medezeggenschap en CAO
Het is van belang dat de OR inzicht heeft in de inhoud van een CAO en van de mogelijkheden om bepaalde aspecten te betrekken in het overleg. Waarom? Lees meer
De OR heeft volgens de Wor een stimuleerde taak als het gaat om de CAO (Collectieve Arbeidsovereenkomst). De OR moet bevorderen dat de ondernemer de CAO-afspraken naleeft. Daarnaast kan de OR extra rechten ( advies en/of instemming) krijgen als er in de CAO regels hiervoor staan opgenomen. Het is daarom van belang dat de OR inzicht heeft in de inhoud van een CAO en van de mogelijkheden om bepaalde aspecten te betrekken in het overleg.
Studiebelasting
Bij deze 1-daagse opleidingen is er geen sprake van bijkomende
De stimulerende taak van de OR (namens de WOR)
- OR leden die met een CAO te maken hebben;
- leden van een OR commissie die zich speciaal hiermee bezig houden;
- voor deelname aan deze training is geen specifieke vooropleiding vereist;
- zou je graag precies willen weten wat deze training aan jouw professionele performance en kennis toevoegt? Neem dan contact op met de backoffice die je naar wens doorverbindt met de trainer of je matcht met een oud-deelnemer in dezelfde beroepsgroep.
- Je hebt inzicht in de opbouw van een CAO;
- je kent de terminologie die wordt gebruikt;
- je weet hoe een CAO tot stand komt en wat voor jou de mogelijkheden zijn;
- het trainingsniveau ligt op HBO+ werk- en denkniveau of door ervaring verkregen.
Kijk voor een beschrijving van de opleiding in onze brochure (https://www.merlijngroep.nl/?redirect_sf=a0Z2400000CI4g7EAD).
Dag 1
Ochtendprogramma
10.00 - 10.15 uur : welkom, kennismaken en bespreking programma
10.15 - 11.00 uur : hoe komt een CAO tot stand
11.00 - 11.45 uur : terminologie van de CAO.
11.45 - 11.50 uur : pauze
11.50 - 12.30 uur : wat kunnen we daarmee in de praktijk
12.30 - 13.15 uur : lunch
Middagprogramma
13.15 - 15.15 uur : jouw eigen CAO, analyse en mogelijkheden
15.15 - 15.25 uur : pauze
15.25 - 16.45 uur : vervolg en andere CAO vormen
16.45 - 17.00 uur : evaluatie
Voor wie geïnteresseerd is in de ondernemingsraad.