Opleiding: Training AutoCAD en AutoCAD LT Basis

Training AutoCAD en AutoCAD LT Basis

Duur van deze training: 4 dagen
Prijs van deze training: € 1.295,-
Voorkennis: MS Windows

This CAD training can also be followed in English, if this is desired, please indicate this in the form.

Ben je nieuw in de wereld van AutoCAD en wil je leren hoe je professionele tekeningen maakt? Deze basistraining laat jou kennismaken met de belangrijkste functies van AutoCAD en AutoCAD LT. Je leert hoe je nauwkeurig en efficiënt 2D-tekeningen maakt, bewerkt en beheert.

Na deze training kun je zelfstandig aan de slag met jouw eigen ontwerpen en begrijp je de basisprincipes van deze krachtige ontwerpsoftware.

Wat leer je in de AutoCAD Basis cursus?

Tijdens deze cursus leer je gestructureerd en efficiënt 2D tekenwerk in AutoCAD op te zetten. Hierbij laten we je zien welke functies helpen om jouw werk gemakkelijk en georganiseerd uit te voeren in de software. Denk hierbij daan de Tool Palettes. Ook behandelen we het opzetten van een kader, rechteronderhoek en het afdrukken van het tekenwerk. Na het volgen van deze training kun je zelfstandig 2D tekenwerk in AutoCAD opzetten en delen met anderen door middel van functies zoals ‘shared views’ of door af te drukken. Bovendien ben je na deze training bekend met de basisbeginselen van templates en kun je AutoCAD inrichten voor uw eigen gebruikersdoel.

Voor wie is deze training?

Deze cursus is voor iedereen die taken uitvoert waarvoor 2D tekenwerk nodig is. Dit kan gaan om het produceren van spullen, plattegronden inrichten of patronen van kleding intekenen.

De training richt zich op de beginnende gebruikers van Autodesk AutoCAD, dus kennis van AutoCAD is niet vereist. Wel heb je ervaring nodig met Microsoft Windows. Heb je al meer ervaring met AutoCAD? Start dan onze AutoCAD en AutoCAD LT Gevorderden training.

Wil je diepgaandere kennis over specifieke functies van AutoCAD? Neem dan contact met ons op voor de mogelijkheden voor een consultancy of bijvoorbeeld een maatwerk training.

Wat is er bij de prijs van de training inbegrepen?

  • Lekkere lunch.
  • Onbeperkt koffie, thee en fris.
  • Les van een gecertificeerde trainer.
  • Nederlandstalig lesmateriaal.
  • Autodesk certificaat.
  • Mogelijkheid tot vragen stellen tot 1 maand na de training.

Inhoud AutoCAD Basis cursus

Tijdens deze training worden verschillende onderwerpen behandeld:

Introductie:

  • AutoCAD interface
  • Toolbars, toolpalettes & dropdown menu’s
  • Gebruik van toetsenbord/muis
  • Tekencommando’s
  • Het XY-coördinatensysteem

Werkwijze van de tekencommando’s:

  • Verschillende mogelijkheden van het invoeren van afstanden
  • Het tekenen van (poly)lijnen, rechthoeken, cirkels, bogen etc.

Edit commando’s:

  • Mogelijkheden van selecteren en deselecteren van elementen
  • Werkwijze van de edit commando’s
  • Het wijzigen van elementen met Erase, Copy, Move, Rotate, Mirror, Trim, Extend, Offset, Chamfer, Fillet en Array

Instellingen van de tekening:

  • Layers met Linetypes en Colors, Properties, Quickselect
  • Object Snaps, Snap, Grid en Ortho
  • Zoom en Pan
  • Opzetten van een basistekening (template)

Blocks (symbolen):

  • Het maken, wijzigen en gebruiken van blocks
  • Blocks in andere tekeningen
  • Opzetten van een bibliotheek

Algemene bureau-instellingen:

  • Toevoegen van kaders en tekenhoofden
  • Maken, wijzigen van views, diverse schalen
  • Instellen plotter, plotten en plotstyles
  • Het instellen van Tool Palettes

Tekenwerk maken:

  • Het maken van tekeningen
  • Tekeningen maatvoeren
  • Van model space naar paper space met viewports

Delen van het tekenwerk:

  • AutoCAD Mobile app
  • AutoCAD Web app
  • Shared Views
  • Afdrukken van het 2D tekenwerk
Meer...
€1.295
ex. BTW
Aangeboden door
ICN Solutions
Onderwerp
AutoCAD
Niveau
Duur
4 dagen x 6 uur. Aanvang 9.30 uur tot 16.00 uur. Lunchpauze van 12.30 uur tot 13.00 uur. Incl.: Koffie, Thee, Frisdrank en Lunch. Incl.: Koffie, Thee, Frisdrank en Lunch.
Looptijd
4 dagen
Taal
nl
Type product
training
Lesvorm
Klassikaal
Aantal deelnemers
Max: 8
Tijdstip
Overdag
Tijden en locaties
Den Bosch
ma 22 jun. 2026
Den Bosch
ma 10 aug. 2026
Rotterdam
ma 14 sep. 2026
Den Bosch
ma 5 okt. 2026
Rotterdam
ma 9 nov. 2026
Den Bosch
ma 7 dec. 2026