Opleiding: HBO Bedrijfskunde en Informatica (1 jaar) (Klassikale Studie) (Klassikale Studie)
Deze opleiding biedt een helder inzicht in de vakgebieden bedrijfskunde en informatica en laat zien hoe deze gebieden met elkaar verweven zijn. Je kennis over systeemontwikkeling, projectmanagement, informatiebeheer en functioneel beheer wordt uitgebreid. Bovendien pas je de theoretische kennis direct toe in de praktijk door middel van diverse praktische oefeningen. Na afronding van deze 1-jarige opleiding ben je in staat om databasemanagement toe te passen, heb je inzicht in wijzigingsbeheer en beschik je over kennis van verschillende programmeertalen. Veel professionals in bedrijfskunde en ICT hebben deze opleiding al met succes afgerond. Schrijf je vandaag nog in en verbreed je horizon op het gebied van bedrijfskunde en informatica!
Wil jij leren en groeien met persoonlijke aandacht? Dan is Holland Opleidingen Groep de opleider die je zoekt. Jouw persoonlijke leerproces staat bij ons centraal. Tijdens een opleiding word je van het begin tot het einde optimaal begeleid. Holland Opleidingen - Klassikale Studie is dé klassikale opleider voor mensen die zich willen blijven ontwikkelen. Je werkt met persoonlijke leerdoelen, praktijkcases en praktijk gerelateerde oefeningen. Door onder meer het inbrengen van jouw eigen praktijksituaties wordt de opleiding gericht op de eigen werksituatie. Op 78 locaties in Nederland wordt deze opleiding verzorgd.
Voor wie?
Deze opleiding is samengesteld voor ICT managers en -medewerkers en voor iedereen die vanuit een andere rol te maken heeft met bedrijfskunde of informatica en zich hier verder in wil verdiepen.
Vooropleiding
Holland Opleidingen Groep heeft voor het volgen van deze opleiding geen specifieke eisen gesteld aan jouw vooropleiding. Indien je twijfelt over het instapniveau, dan kun je contact opnemen met onze afdeling advies & voorlichting.
Voorbereiding
Om je goed voor te bereiden voor iedere studieles ben je ongeveer 3 tot 5 uur studievoorbereiding nodig. Tijdens de dagopleiding worden twee studielessen behandeld. Tijdens de avondopleiding wordt er één studieles behandeld.
Leerdoelen
- heb je inzicht in de informatie uit bedrijfsprocessen
- ben je in staat om georganiseerd te verbeteren
- kun je een informatiesysteem opzetten
- ben je in staat om effectief gegevens te verzamelen
- heb je inzicht in incidentenbeheer
- kun je de koppeling maken tussen organisatiedoelstellingen en ICT
- ben je in staat om te werken met wijzigingsbeheer
- heb je inzicht in het beheer van bedrijfsinformatie
- heb je inzicht in databasemanagement
- kun je een analyse en ontwerp maken
- weet je hoe je de veiligheid en integriteit kunt borgen
- ben je in staat programeertalen toe te passen
- kun je de juiste koers houden binnen een project
- heb je inzicht in de verschillende projectmanagementmethoden
- ben je in staat om een professioneel projectplan op te stellen
- weet je hoe je een projectinterventie kunt uitvoeren
Programma
Tijdens deze hbo-opleiding komen de volgende modules aan bod:
Inhoud van Module 1
Module - HBO Informatiemanagement- Informatievoorziening
- Bedrijfsprocessen
- Informatiesystemen
- Gegevensverzameling: gebruiken en ontwerpen
- Managen van een organisatie met informatie
- Georganiseerd verbeteren
- Regie op ontwikkeling en gebruik
- Ondernemen in de digitale economie
Inhoud van Module 2
Module - HBO Functioneel Beheer in de kern- De basis van Functioneel Beheer in de kern
- Taken, bevoegdheden en verantwoordelijkheden
- Informatiemanagement
- Ondersteuning van gebruikers
- Koppeling organisatiedoelstellingen aan ICT
- Beheer van bedrijfsinformatie
- Incidentbeheer
- Wijzigingsbeheer
Inhoud van Module 3
Module - HBO Systeemontwikkeling in de praktijk- De basis van systeemontwikkeling in de praktijk
- Toepassen vormen van systeemontwikkeling
- Databasemanagement
- Analyse en ontwerp
- Programmeertalen
- Veiligheid en integriteit
- Client-serverarchitectuur
- Classificatie en triggers
Inhoud van Module 4
Module - HBO Projectmanagement- Richting bepalen
- Een aanpak kiezen
- Sturen van projecten
- Project uitvoeren
- Projectinterventies
- Koers houden
- Projectdocumenten
- Projectmanagement methoden
Certificaat
Het volgen van de opleiding HBO Bedrijfskunde en Informatica (1 jaar) geeft jou de mogelijkheid om het diploma te behalen:
- HBO Bedrijfskunde en Informatica (1 jaar)
Tijdens de opleiding schrijf je voor iedere module een Verbeterplan Praktijk-Case (VPC). Hieruit moet jouw beheersing van de behandelde onderwerpen goed naar voren komen. Als je dit onderdeel met een positief resultaat afsluit, ontvang je het officiële diploma van deze opleiding.