Opleiding: MHBO Procesmanagement (1 jaar) (Studie met Coaching)
Als je kiest voor een MHBO opleiding, dan kiest je voor een tussenstap van MBO naar HBO en leg je een stevige basis voor verdere studie op HBO-niveau. Het programma vertoont grotendeels gelijkenissen met het MBO-programma, maar omvat extra opdrachten ter voorbereiding op het HBO-niveau.
Het optimaliseren van processen wordt steeds belangrijker binnen bedrijven. Als je jouw team effectief wilt leiden, wilt weten welke verantwoordelijkheden gepaard gaan met het managen van processen en graag betrokken bent bij projecten, dan is deze opleiding precies wat je nodig hebt. Tijdens de opleiding worden termen als bedrijfsprocessen, kwaliteitssystemen, procesnormen en procesbeheer uitvoerig behandeld. Door de opleiding te volgen, krijg je inzicht in het gebruik van een organisatiedashboard, leer je hoe je de idef-methodiek toepast en leer je hoe je succesvolle procesverbeteringen implementeert. Na afloop van de opleiding ben je volledig uitgerust om processen binnen jouw organisatie effectief te sturen en te verbeteren. Schrijf je vandaag nog in en versterk je kennis en vaardigheden op het gebied van procesmanagement!
Wil jij leren en groeien met persoonlijke aandacht? Dan is Holland Opleidingen Groep de opleider die je zoekt. Jouw persoonlijke leerproces staat bij ons centraal. Tijdens de opleiding word je van het begin tot het einde optimaal begeleid. Holland Opleidingen - Studie met Coaching is dé klassikale opleider met persoonlijke coaching voor mensen die zich willen blijven ontwikkelen. Je werkt met persoonlijke leerdoelen, praktijkcases en praktijk gerelateerde oefeningen. Door onder meer het inbrengen van jouw eigen praktijksituaties wordt de opleiding gericht op de eigen werksituatie. Op 78 locaties in Nederland wordt deze opleiding verzorgd. Bij al onze opleidingen krijg je persoonlijke coaching van de docent.
Voor wie?
Deze opleiding is ontwikkeld voor procesmedewerkers, procesmanagers en voor iedereen die zich verder wil verdiepen in procesmanagement.
Vooropleiding
Holland Opleidingen Groep heeft voor het volgen van deze opleiding geen specifieke eisen gesteld aan jouw vooropleiding. Indien je twijfelt over het instapniveau, dan kun je contact opnemen met onze afdeling advies & voorlichting.
Voorbereiding
Om je goed voor te bereiden voor iedere studieles ben je ongeveer 3 tot 5 uur studievoorbereiding nodig. Tijdens de dagopleiding worden twee studielessen behandeld. Tijdens de avondopleiding wordt er één studieles behandeld.
Leerdoelen
- heb je inzicht in bedrijfsprocessen
- ben je in staat om procesverbeteringen door te voeren
- heb je inzicht in een organisatiedashboard
- ben je in staat om te sturen op processen
- weet je hoe je kunt werken met procesnormen
- ben je in staat om stroomschema's op te stellen
- weet je hoe je de IDEF-methodiek toe kunt passen
- kun je een lange termijn visie opstellen
- heb je inzicht in de inhoud van een project
- ben je in staat om een projectplanning op te stellen
- ben je in staat om SMART doelen te formuleren
- kun je sturen op beheeraspecten
- heb je inzicht in de communicatie voor een ondernemer
- ben je in staat om de juiste gesprekstechnieken toe te passen
- weet je hoe je kunt gaan onderhandelen
- ben je in staat om met medewerkers een kritiekgesprek te voeren
Programma
Tijdens deze MHBO-opleiding komen de volgende modules aan bod:
Inhoud van Module 1
Module - MHBO Procesbeschrijvingen- De basis van procesbeschrijvingen
- Bepalen lange termijn visie organisatie
- Beschrijven processen volgens IDEF
- Opstellen werkprocessen
- Aanpassen werkprocessen
- Relatie tussen processen en kwaliteit
- Opstellen dashboard
- Borgen van de processen
Inhoud van Module 2
Module - MHBO Processen en Organisatie- De basis van processen en organisatie
- Inzicht in bedrijfsprocessen
- Opstellen van processtroomschema's
- Bepalen van de procesnormen
- Processen en kwaliteitszorg
- Sturen op processen
- Uitvoeren van verbeteracties
- Kwaliteitssystemen
Inhoud van Module 3
Module - MHBO Communicatieve Vaardigheden- Het onderhandelingsgesprek
- Het verkoopgesprek
- Het zakelijk adviesgesprek
- Het slechtnieuwsgesprek
- Communicatiedoelen
- Het telefoongesprek
- Mondelinge presentatie
- Het baliegesprek
Inhoud van Module 4
Module - MHBO Werken in projecten- De basis van projecten
- SMART-doelen formuleren
- Projectplan opstellen
- Projectorganisatie
- Projectplanning
- Kosten en baten
- Beheer aspecten van projecten
- Afronding van projecten
Certificaat
Het volgen van de opleiding MHBO Procesmanagement (1 jaar) geeft jou de mogelijkheid om het diploma te behalen:
- MHBO Procesmanagement (1 jaar)
Tijdens de opleiding schrijf je voor iedere module een Verbeterplan Praktijk-Case (VPC). Hieruit moet jouw beheersing van de behandelde onderwerpen goed naar voren komen. Als je dit onderdeel met een positief resultaat afsluit, ontvang je het officiële diploma van deze opleiding.
