Opleiding: Training Interne Communicatie

Aan de slag met het Intern Communicatie Canvas 

Deze training geeft je praktische handvatten om de interne communicatie in jouw organisatie te verbeteren. Nu hybride en ‘al-remote’ werken voor veel organisaties realiteit is vraagt dit om een nieuwe visie op interne communicatie.

Het Interne Communicatie Canvas helpt je hierbij en biedt handvatten voor communicatieprofessionals, organisatieadviseurs en veranderaars van nu.

De training geeft je… :    
… grip en een actuele visie op je interne communicatiestrategie;
 … inzicht in wat jou te doen staat in jouw organisatie als het gaat om hybride samenwerken en 'working apart together' (WAT).

Je leert van dé expert en de bedenker van het Interne Communicatie Canvas: Huib Koeleman (Orange Otters). 

Opzet

De training Interne Communicatie bestaat uit 2 lesbijeenkomsten op locatie. Tussen de bijeenkomsten in ga je samen met jouw intervisiegroep aan de slag met een opdracht. Wil je dat jouw interne communicatiestrategie weer actueel is en er aandacht is voor thema’s als leiderschapscommunicatie, online samenwerken en inclusie dan is dit de training voor jou!

Jouw aantal jaren werkervaring is minder van belang. Deze training helpt ervaren en minder ervaren specialisten om de interne communicatiestrategie te actualiseren. 

Programma

In deze 2-daagse training met blended leerelementen werken we aan een nieuwe visie op interne communicatie én een bijpassende kanaalstrategie voor jouw organisatie. Alles komt samen in het Interne Communicatie Canvas, waarbij je onder andere stilstaat bij actuele thema’s zoals: diversiteit en inclusie, leiderschapscommunicatie, de do’s & don’ts van hybride communiceren, interne communicatie bij veranderingsprocessen. 

Daarbij kijken we over de grenzen van het vak: ook bevindingen uit de HRM, organisatiekunde en neuropsychologie komen aan bod. Tot slot vorm je je een beeld van jouw rol als specialist (hybride) interne communicatie.

Een intensieve en inspirerende training die je helpt weer grip te krijgen op je strategie én al die kanalen die we tegenwoordig voorhanden hebben.

Wat kun je verwachten?

  • Intake over jouw eigen werksituatie en leerdoelen.
  • 2 lesbijeenkomsten van een dag op locatie.
  • Zelfstandige voorbereiding (a-synchroon) met videotutorials, blogs of podcasts, artikelen en literatuur.
  • Tussentijdse opdracht en samenwerken in een intervisiegroep.
  • Na afloop de mogelijkheid om vragen te stellen aan de vakexpert Huib Koeleman over toepassen van het Interne Communicatie Canvas.

We raden je aan als voorbereiding op deze training het boek Interne communicatie Strategieën, methoden en rollen van Huib Koeleman te lezen.

Voor wie?

Deze training is voor communicatieadviseurs die zich in hun organisatie bezighouden met interne communicatie. 

Wil je dat jouw interne communicatiestrategie weer actueel is en er aandacht is voor thema’s als leiderschapscommunicatie, online samenwerken en inclusie dan is dit de training voor jou! Jouw aantal jaren werkervaring is minder van belang. Deze training helpt ervaren en minder ervaren specialisten om de interne communicatiestrategie te actualiseren. 

Voor ervaren communicatieadviseurs die met interne verandervraagstukken aan de slag willen en hun kennis op dit gebied willen uitbreiden bieden we de training Interne Communicatie bij Verandering. 

Resultaat

Na deze training ontvang je een Van der Hilst Certificaat van Deelname.

Na afloop van deze training... :

  • ... heb je een beeld hoe je hybride interne communicatie in jouw organisatie een nieuwe impuls geeft;
  • ... heb je een eerste schets van de bijpassende visie op interne communicatie voor jouw organisatie;
  • … ga je naar huis met een ingevuld Interne Communicatie Canvas met kanaalstrategie die direct toepasbaar is in jouw organisatie.

De basis voor interne communicatie in jouw (hybride) organisatie is hiermee op orde!

Meer...
€1.890
Vrij van BTW
Aangeboden door
Van der Hilst Communicatie
Onderwerp
Interne communicatie
Niveau
Post-HBO
Looptijd
2 dagen
Taal
nl
Type product
training
Lesvorm
Klassikaal
Aantal deelnemers
Min: 10
Max: 12
Tijdstip
Overdag
Tijden en locaties
Aristo meeting center Utrecht Lunetten
ma 22 jun. 2026
Aristo meeting center Amsterdam Sloterdijk
wo 16 sep. 2026
Keurmerken aanbieder
Cedeo
CRKBO en BTW-vrijstelling
BTW-vrijstelling