Pannenkoeken bieden starters beste kansen

Pannenkoeken en lingerie bieden starters de meeste perspectieven. Ook onafhankelijk advies in communicatie, beveiliging en pensioen is zeer kansrijk. Met een discotheek of drogisterij dreigt daarentegen vooral een snel faillissement.

Dit blijkt uit de studie Starterskansen van R. Blom van onderzoeksbureau Graydon. Daarin heeft hij de overlevingskansen voor beginnende ondernemers in 172 sectoren en branches beschreven. Op verzoek van het Algemeen Dagblad selecteerde Blom vervolgens de succesvolste en meest kansarme initiatieven.

Goud geld
Vooral met pannenkoeken lijkt goud geld te verdienen. 'Daar zijn er relatief nog weinig van', aldus Blom. Onder de circa 46.000 horecagelegenheden zijn 304 pannenkoekenrestaurants, 'terwijl er veel vraag naar is'.

Datzelfde geldt voor lingeriezaken. 'Mensen hebben tegenwoordig veel geld over voor mooie lingerie. Van de 80.000 winkels in Nederland is hierin maar 1 procent gespecialiseerd.

Zware tijden voor starters
Blom wijst erop dat er jaarlijks ruim 50.000 ondernemers bijkomen. Bijna 30.0000 hebben binnen vijf jaar hun bedrijf opgegeven. Voor beginnende discotheekhouders voorziet hij zware tijden. 'De slagingskansen zijn erg slecht.' De onderzoeker heeft behalve naar de marktsituatie in de branche ook gekeken naar investeringskosten en de noodzaak personeel aan te trekken.

Adviesfuncties zeer kansrijk
Een aantal adviesfuncties is volgens Blom zeer kansrijk. Hij noemt pensioenen, beveiliging en communicatie. 'Naar onafhankelijke deskundigheid op die gebieden is veel vraag.'

10 startup tips zijn te vinden op de engelse ManagementSite

Bron:ZIBB

Deel uw  ervaringen op ManagementSite

Wij zijn altijd op zoek naar ervaringen uit de praktijk, wat werkt wel, wat niet.

SCHRIJF MEE, word een pro!  >>

mevr Bouw.
Ja lieve mensen Hier wil ik wel op reageren.
Mijn zoon van 36 jaar is momenteel al 2 jaar werkeloos,alles waar hij op solliciteert word afgewezen. Het maakt niet uit waar hij op reageert, En over pannekoeken gesproken nou als er een koken kan is hij het wel,Alleen helaas zonder papieren, Dus kom op wie durft het met hem te proberen,Een radeloze moeder e-mail zoon edwin-bouw@lycos.nl of haarlemoost@hotmail.com
tsjah
zonder papieren ben je nergens.. ik zou hem toch echt adviseren om weer naar school te gaan.. succes met werkzoeken