Opleiding: IPMA D Project Management Office (PMO)
Als PMO-medewerker ondersteun je op professionele wijze projecten, programma’s of portfolio’s binnen je organisatie. Deze praktische opleiding geeft je alle handvatten die nodig zijn.
Organisaties werken steeds meer op een projectmatige wijze. Daarmee neemt ook de behoefte aan brede ondersteuning van projecten toe. Als PMO-medewerker ondersteun je op professionele wijze projecten, programma’s of portfolio’s binnen jouw organisatie. Zo ontwikkel en beheer je processen, procedures, werkinstructies, tools en technieken. Ook adviseer je het management hierover. Je zorgt ervoor dat projecten binnen je organisatie sneller starten en dat de leerpunten uit projecten breed worden uitgedragen.
Deze opleiding geeft je alle handvatten die nodig zijn om je toegevoegde waarde te bewijzen en bereidt je optimaal voor op het IPMA D PMO-examen.
Deze opleiding is uitstekend geschikt voor de beginnende of de wat meer ervaren professional die werkzaam is in een Project Management Office, en die behoefte heeft aan meer theoretische onderbouwing, erkenning en certificering van vakmanschap.
Je hebt kennis van de definities en begrippen binnen projecten, projectmanagement, programmamanagement en portfoliomanagement.
Je kent de methoden en technieken voor projectplanning en -besturing en voor kwaliteitsbewaking
Je kunt op professionele wijze ondersteunen bij het opzetten, inrichten en volgen van de uitvoering van het project
Je kunt kritisch reflecteren op je rol in projectondersteuning
Je hebt de kennis om het PMO te professionaliseren en de diensten af te stemmen op de behoeften van de organisatie en projecten
Je bent optimaal voorbereid op het examen IPMA D PMO
Dag 1 (dagdeel 1 en 2)
- Inleiding op IPMA en de rol van PMO-er
- Projectoriëntatie
- Belanghebbenden
- Rollen en verantwoordelijkheden
- Eisen, doelen, risico’s en kansen
- Een aanpak kiezen
Dag 2 (dagdeel 3 en 4)
- De scope van het project bepalen
- Kwaliteitsmanagement
- Tijdsmanagement
- Mensen, middelen en budget managen
Dag 3 (dagdeel 5 en 6)
- Wijzigingsbeheer
- Configuratiemanagement
- Informatie- en managementsystemen gebruiken
- Beheersing en rapportage
- Het project afsluiten
- Zelfmanagement en effectief communiceren
Voorafgaand aan de bijeenkomst krijg je toegang tot de online ICM-leeromgeving. Tijdens de lesdagen leg je aan de hand van diverse oefeningen, cases en praktijksituaties de relatie tussen de theorie en jouw werksituatie. Door hierop te reflecteren vergroot je je persoonlijk leiderschap en communicatieve vaardigheden. Proefexamens bereiden je optimaal voor op het officiële IPMA D PMO-examen. Dit examen is niet in de opleiding inbegrepen. De gehele opleiding wordt verzorgd door een docent met brede ervaring op het gebied van PMO en projectmanagement.