Opleiding: Malaria
In het kort
Jaarlijks overlijden ongeveer één miljoen mensen aan malaria. Dit is voornamelijk in endemische gebieden. Door migratie en het toenemende bezoek aan deze gebieden neemt het aantal verdenkingen op een malaria-infectie buiten deze gebieden toe. In microbiologische laboratoria wordt regelmatig onderzoek naar malaria aangevraagd, ook in Nederland. Met deze workshop versterk je jouw expertise op het gebied van malaria en ben je op de hoogte van de nieuwste ontwikkelingen.
Voor wie
Laboratoriummedewerkers op hbo werk- en denkniveau.
Wat je leert tijdens de workshop
Na het volgen van de workshop Malaria ben je op de hoogte van de laatste ontwikkelingen in de kliniek en in de diagnostiek. Aan de hand van casuïstiek leer je om malariapreparaten te beoordelen.
Tijdens de workshop leer je:
- de morfologische kenmerken van Plasmodium falciparum, vivax, ovale, malariae en knowlesi te herkennen aan de hand van klassikale preparaten, casuïstiek en een quiz;
- hoe een goed uitstrijk- en dikke druppelpreparaat te maken;
- wat de laatste stand van zaken is ten aanzien van de malariadiagnostiek;
- wat de laatste opvattingen zijn over de kliniek en behandeling van malaria.
Praktische informatie
Doelgroep
Laboratoriummedewerkers op hbo werk- en denkniveau die malaria-expertise willen krijgen, of oefenen, en op de hoogte willen raken van de nieuwste ontwikkelingen
Cursusniveau
Hbo
Cursusdata
15 en 16 januari 2026
Lestijden
09.00 - 17.00 uur
Omvang
6 uur theorie en 12 uur practicum (22 UEC)
Getuigschrift
Bewijs van deelname
Studieboek
Medische Parasitologie, Nederlandse Vereniging voor Parasitologie, (2017) Uitg.: Syntax Media 5e geheel herziene druk, 2017,
ISBN: 978-94-91764-24-0. Aangeraden wordt de stof van tevoren door te nemen. Dit boek wordt niet door ons verstrekt.
Inschrijven
Schrijf je in vóór 4 december 2025 via cbd.hsleiden.nl
Al onze cursussen kunnen wij ook als maatwerktrajecten voor je verzorgen. Wij beantwoorden jouw vragen graag via telefoon of via e-mail.