Opleiding: Van Droom naar Werkelijkheid: Teamvorming en Leiderschap
Op 12 september 2015 kwamen 12 sloepen met 106 oud-mariniers al roeiend aan onder The Tower Bridge in Londen. Ze hebben zojuist een monstertocht van 350 kilometer sloeproeien achter de rug. Een week eerder zijn ze vertrokken in Rotterdam onder de Erasmusbrug.
Er zijn duizenden redenen geweest om het plan als onrealistisch te beschouwen en duizenden redenen geweest om de voorbereidingen te staken. Toch werd dit een grootst teamsucces. Een marinier gaat verder waar anderen stoppen, denkt altijd in oplossingen. Kan niet bestaat niet.
Dit boek ‘van Droom naar Werkelijkheid’ (met indrukwekkende foto’s) omschrijft de overtocht, de voorbereiding, de uitdagingen die overwonnen moesten worden, over leiderschap, teamvorming (het wij-gevoel), zelfsturende teams en het belang van het hebben van waarden en focust zich op de voorwaarden voor succes.
Frank Rekers (1966) is een van de 106 roeiers die deze challenge heeft volbracht. Hij is naast deelnemer van de challenge ook secretaris van de vereniging DMRC (Dutch Marines Rowing Challenge) die speciaal voor dit project is opgericht. Hij is oprichter van de 4Human Groep en Talking Stick Instituut en is als bedrijfsconsultant en -trainer werkzaam met de expertises leiderschap, teamvorming, gastvrijheid, communicatie en verandering.
Tijdens spreeksessies en workshops deelt Frank Rekers op inspirerende wijze het idee dat resulteerde in een beweging, over de succesvoorwaarden, de uitdagingen die overwonnen moesten worden, het belang van het hebben van waarden, teamvorming (het wij-gevoel), de voorbereiding, de levenslessen tijdens dit proces en uiteraard over de belevenisvolle oversteek.