Opleiding: Instrumentatiefitten 1

Vakwijs MIF1: Meet- en regeltechniek – Cursus Instrumentatiefitten 1

In de petrochemie, gasindustrie en procesindustrie worden o.a. druk- en niveaumeetinstrumenten veelal aangesloten op het proces door middel van instrumentatieleidingen. Deze instrumentatieleidingen, ook wel tubing genoemd, zijn niet flexibel en moeten d.m.v. buigen en afkorten precies op maat gemaakt worden. Omdat dit een nauwkeurig en precies proces is, en je te maken hebt met hoge drukken, zijn juiste kennis en vaardigheden van belang: instrumentatiefitten aan meet- en regelapparatuur, verbonden aan leidingen en apparaten, dient heel nauwkeurig en veilig te gebeuren.

In deze module krijg je kennis van verschillende benamingen en krijg je (basis)vaardigheden aangereikt m.b.t. het buigen en afkorten van instrumentenleidingen aan de hand van verschillende tekeningen.

Voor wie

Je bent net gestart als monteur, onderhoudsmonteur of (startend) instrumentatiefitter en werkzaam in de olie- en gasindustrie (petrochemie) of in de procesindustrie. Je wilt leren hoe je een stuk tubing buigt en waar je op moet letten bij het buigen van tubing.

Cursus opzet

In de vakmodule gaan we zoveel mogelijk in op de praktijk. Je gaat zelf, aan de hand van opdrachten en begeleid door een instructeur, stap voor stap leren hoe je instrumentenleidingen buigt.

Inhoud Cursus

Het volgende leer je tijdens de cursus:

  • Je leert de verschillen herkennen tussen buizen, leidingen, tubing en polyflow
  • Je weet waar je op moet letten bij meet- en signaalleidingen
  • Je begrijpt waar verschillende soorten koppelingen voor dienen en hoe deze te gebruiken
  • Je weet waar je op moet letten bij het buigen van tubing, o.a.; exact buigen van tubing zonder overlengte, buigen 12 mm precisie pijp en buigen 6 mm koper
  • Je leert hoe je tubing buigt met Ridgid/Swagelok buigijzers
  • Je begrijpt waar je verschillende materialen voor gebruikt en hoe je deze gebruikt
  • Je leert tekeningen lezen, zoals; P&ID, hookups, isometrische tekeningen

Aandachtspunten

  • Er is geen specifieke vooropleiding noodzakelijk.
  • Na afloop van de vakmodule ontvang je een Vakwijs certificaat.
Cursus code: MIF1
Meer...
€765
ex. BTW
Aangeboden door
Vakwijs Opleidingen
Onderwerp
Niveau
Duur
Studiebelasting: 16 Uur Lesbijeenkomsten: 2 Dag Doorlooptijd: 2 Week
Looptijd
2 dagen
Taal
nl
Type product
cursus
Lesvorm
Klassikaal
Aantal deelnemers
Max: 8
Tijdstip
Overdag
Keurmerken aanbieder
NRTO
UWV scholingsvoucher
Wij Techniek