Opleiding: Meningen en Informatie duidelijk weergeven

Korte beschrijving


In deze competentietraining leer je manieren om hoofd- en bijzaken te onderscheiden en structuur te geven aan je denkpatronen.

Inhoud


Herken jij je in het volgende? Je zit in een discussie en al pratende kom je tot een conclusie maar de toehoorders kijken je wazig aan? Je breedsprakigheid zorgt voor verwarring in plaats van verheldering? Of je poneert gelijk je eindschot in een werkoverleg waarbij je de anderen vragend ziet kijken? Grote kans dat de anderen jouw interne logica niet hebben kunnen volgen.
Je wilt dat anders: zowel schriftelijk als mondeling wil je volstrekt helder te volgen zijn in je argumentatie en informatie. In deze competentietraining leer je manieren om hoofden bijzaken te onderscheiden en structuur te geven aan je denkpatronen.
Na afloop van de opleiding:
  • Kun je helder en concreet zijn in je argumentatie
  • Herken je de essentie in je eigen en in andermans verhaal
  • Weet je de essentie te voorzien van een logische onderbouwing volgens een gestructureerde opbouw
  • Gebruik je structuur om helder en duidelijk over te komen in gesproken en geschreven woord

Doelgroep


Voor elke professional die dagelijks het beste uit zichzelf en anderen wil halen, zoals:
De opleiding is bedoeld voor medewerkers die behoefte hebben om structuur aan hun argumentatie te geven en anderen te leiden in de eigen logica.
Het individuele karakter van de training zorgt ervoor dat deze aansluit bij jouw eigen praktijk en leerdoelen. Je werkt met praktijkopdrachten, opdrachten met collega’s, oefent in jouw eigen werksituatie, doet aan zelfreflectie en spart met je begeleider.
Wekelijks bespreek je de uitgevoerde opdrachten met je begeleider via telefoon of mail. De totale studiebelasting bedraagt ongeveer 3 (werk)dagen in een periode van maximaal 3 maanden, afhankelijk van je leerdoel en tijd. De training is afgestemd op de behoeften van de deelnemers, of je deze nu in groepsverband doet, of individueel als Workplace Learning.

Voorvereisten


Voor deelname aan de opleiding is geen specifieke voorkennis of vooropleiding vereist.

Doelstelling


Aan het einde van de training ben je in staat om:
  • Duidelijk en specifiek te zijn in je argumentatie.
  • De essentie te herkennen in je eigen en andermans verhalen.
  • De essentie van een logische basis te bieden volgens een structurele opbouw.
  • Structuur te gebruiken om duidelijk en beknopt te zijn in zowel gesproken als geschreven woord.

Meer...
€2.000
ex. BTW
Aangeboden door
Capgemini Academy
Onderwerp
Argumenteren
Niveau
Duur
Doorlooptijd is afhankelijk van af te spreken datums
Looptijd
1 dag
Taal
nl
Type product
cursus
Lesvorm
Klassikaal
Aantal deelnemers
Max: 1
Tijdstip
Overdag
Tijden en locaties
3543 KA Utrecht
vr 31 jul. 2026
3543 KA Utrecht
ma 31 aug. 2026
3543 KA Utrecht
wo 30 sep. 2026
3543 KA Utrecht
za 31 okt. 2026
3543 KA Utrecht
ma 30 nov. 2026
Keurmerken aanbieder
Cedeo
NRTO
CRKBO en BTW-vrijstelling
APMG-International