Opleiding: Verjaring, verval en verlies van rechten

Cursusbeschrijving

Tijdens deze cursus staan verjaring, verval en het verlies van rechten centraal. Deze leerstukken spelen in de praktijk een steeds grotere rol en zijn de afgelopen jaren sterk in ontwikkeling geweest.

De Hoge Raad heeft met recente rechtspraak belangrijke accenten gelegd en bestaande lijnen genuanceerd, wat directe gevolgen heeft voor de wijze waarop verjaring en verval in de praktijk moeten worden toegepast. Dit heeft geleid tot nieuwe aandachtspunten en valkuilen, zowel in de advisering als in procedures.

In de cursus wordt de systematiek van verjaring en verval helder uiteengezet en worden de verschillen tussen beide rechtsfiguren inzichtelijk gemaakt aan de hand van actuele rechtspraak. Daarbij ligt het accent op de praktische betekenis van deze leerstukken.

De cursus is nadrukkelijk praktijkgericht opgezet en biedt handvatten om verjaring en verval effectief en strategisch toe te passen in concrete dossiers. Er is volop ruimte voor vragen, uitwisseling van ervaringen en discussie over concrete praktijksituaties.

Sprekers

Prof. mr. dr. T.H.M. (Edwin) van Wechem is als adviseur contractenrecht eerst verbonden aan de VU en later aan advocatenkantoor Baker & McKenzie in Amsterdam. Tegenwoordig is hij hoogleraar Corporate Legal Counseling aan de Open Universiteit, Raadsheer-plaatsvervanger in het Gerechtshof ’s-Hertogenbosch en zelfstandig adviseur. Ook verzorgt hij in het NJB de kronieken voor het vermogensrecht.

Certificaat en opleidingspunten

Na afloop van de cursus ontvangt u een certificaat van deelname (3 opleidingspunten / PO/PE).

Lesmateriaal

Als onderdeel van de cursus ontvangt u lesmateriaal (kort voorafgaand aan de cursus of direct na afloop van de cursus).

Meer...
€235
ex. BTW
Aangeboden door
Iuris Legal
Onderwerp
Rechten (algemeen overzicht)
Niveau
Looptijd
3 dagen
Taal
nl
Type product
Lesvorm
Klassikaal
Aantal deelnemers
Min: 10
Max: 25
Tijdstip
Overdag
Keurmerken aanbieder
Nederlandse Orde van Advocaten