Opleiding: Actualiteiten anti-witwasregelgeving - Online cursus

Accreditatie / PE punten

  • NIVRE 2.00 punten

Op de hoogte van de laatste ontwikkelingen; met tips voor de aanpak in uw praktijk.

Tijdens deze online actualiteitencursussen neemt Melissa van den Broek (KPMG) met u in hoog tempo mee door de allerlaatste regelgevende ontwikkelingen door op internationaal, Europees en nationaal niveau. Door het volgen van deze cursus blijft u niet alleen bij, maar loopt u op uw vakgebied continu voorop. Schrijf u voor een snelle duiding en scherpe analyse van de laatste ontwikkelingen dus tijdig in voor de eerste editie van de online cursus 'Actualiteiten anti-witwasregelgeving'!

Over de cursus
De cursus bestaat uit een online (Zoom) bijeenkomst van 2 uur waarbij aandacht wordt besteed aan de laatste stand van zaken.

Tijdens deze cursus krijgt u een overzicht met de laatste ontwikkelingen op het gebied van wet- en regelgeving. Denk aan AMLA en het EU Single AML Rulebook, maar ook aan relevante Nederlandse initiatieven zoals de uitwering van het regeerprogramma over de (nieuwe) anti-witwasaanpak en de ontwikkelingen rondom de acceptatieplicht voor contante gelden. Met aandacht voor consultaties, wetsvoorstellen en guidance documenten vanuit relevante toezichthouders. Welke gevolgen en effecten hebben deze? U krijgt daarbij handige tips hoe u voor te bereiden op de nieuwe regelgeving. Er is gelegenheid om vragen te stellen.

Actualiteiten die in elk geval aan de orde komen:

  • De nieuwe Europese anti-witwasverordening (AMLR): gewijzigde en nieuwe verplichtingen en de ontwikkeling van lagere regelgeving zoals technische standaarden en richtsnoeren.
  • De nieuwe Europese Anti-witwasrichtlijn (AMLD): ontwikkelingen toegang UBO register
    -De nieuwe Europese Anti-witwasautoriteit (AMLA): (verwachte) effecten en activiteiten
  • Wetsvoorstel Plan van aanpak witwassen, in het bijzonder de uitwerking van de acceptatieplicht contante gelden
  • Aanpalende regelgevende ontwikkelingen in Europa en Nederland

Uw docent is mr. dr. Melissa van den Broek

Programma

dinsdag 22 september 2026

09:30 - 09:45
Online ontvangst en registratie
09:45 - 10:45
Actualiteiten deel I
10:45 - 11:00
Pauze
11:00 - 12:00
Actualiteiten deel II
12:00 - 12:15
Afsluiting en ruimte voor vragen en toets

Sprekers

  • mr. dr. Melissa van den Broek
    Senior manager KPMG Forensic Integrity & Compliance
    KPMG

Bestemd voor

Bestemd voor

Deze cursus is bestemd voor (academisch niveau):

  • Financiële sector
  • Advocatuur
  • Notariaat
  • Belastingadviseurs
  • Accountancy
  • Trustkantoren
  • Overige Wwft-meldingsplichtige sectoren
  • Toezichthouders
  • Openbaar Ministerie
  • Opsporingsdiensten (FIOD, politie)

Deelnemers kunnen werkzaam zijn in elke onderdeel van de organisatie (business, compliance, interne audit), en/of bij (overkoepelende) juridische afdelingen.

Meer...
€245
ex. BTW
Aangeboden door
Uitgeverij-Studiecentrum Kerckebosch
Onderwerp
Actualiteiten
Niveau
Looptijd
3 dagen
Type product
cursus
Lesvorm
Klassikaal
Tijdstip
Overdag
Tijden en locaties
Online – U neemt deel op afstand
di 22 sep. 2026
Online – U neemt deel op afstand
di 15 dec. 2026
Keurmerken aanbieder
CRKBO en BTW-vrijstelling
Nederlandse Orde van Advocaten