Opleiding: Actualiteiten Erfrecht

Cursusbeschrijving

Wie regelmatig op rechtspraak.nl grasduint, weet dat er in het erfrecht voortdurend nieuwe ontwikkelingen zijn. Ook in de vakliteratuur krijgt het erfrecht ruime aandacht. In deze cursus brengt prof. Freek Schols u volledig op de hoogte van de meest recente literatuur en jurisprudentie en vertaalt hij deze op toegankelijke wijze naar de dagelijkse erfrechtpraktijk.

Tijdens de cursus komen alle belangrijke leerstukken aan bod, waaronder de legitieme portie, executele, levensverzekering, quasi-legaat, tweetrapsmaking, vereffening, andere wettelijke rechten, de wettelijke verdeling, testamentaire mogelijkheden en internationale aspecten van het erfrecht. Er is volop ruimte voor discussie en voor het inbrengen van vragen en casuïstiek uit uw eigen praktijk.

Los van zijn grote deskundigheid en jarenlange ervaring staat prof. Freek Schols bekend om zijn heldere en praktische uitleg. Aan de hand van concrete voorbeelden en praktijkcasus maakt hij complexe leerstukken inzichtelijk en direct toepasbaar. Juist deze vertaling van theorie naar praktijk wordt door cursisten steevast als bijzonder waardevol ervaren.

Sprekers

Prof. Freek Schols is gespecialiseerd in de civiel- en fiscaalrechtelijke aspecten van het familievermogensrecht. Hij is thans als hoogleraar Privaatrecht, in het bijzonder notarieel recht verbonden aan het Centrum voor Notarieel Recht van de Faculteit der Rechtsgeleerdheid Radboud Universiteit Nijmegen. Tot 1 november 2008 was hij hoogleraar Estate Planning aan deze faculteit. Daarnaast is hij vennoot bij ScholsBurgerhartSchols Estate planning. Tot 2004 was hij werkzaam in de notariële praktijk. Hij is onder meer hoofdredacteur van het (losbladige) Handboek Estate Planning, co-auteur van het Handboek Erfrecht en hoofdredacteur van het Tijdschrift Erfrecht. Ook is hij vaste medewerker voor het WPNR en redacteur van EstateTip Review. Hij is, onder meer, hoofddocent van de Stichting Beroepsopleiding Notariaat (Familievermogensrecht) en de beroepsopleiding tot estate planner (EPN). In december 2005 promoveerde hij tot doctor in de Rechtsgeleerdheid op de dissertatie getiteld 'Quasi-erfrecht met bindende elementen'. Freek Schols adviseert, publiceert en geeft lezingen en voordrachten op diverse rechtsgebieden.

Certificaat en opleidingspunten

Na afloop van de cursus ontvangt u een certificaat van deelname (3 opleidingspunten / PO/PE).

Lesmateriaal

Als onderdeel van de cursus ontvangt u lesmateriaal (kort voorafgaand aan de cursus of direct na afloop van de cursus).

Meer...
€235
ex. BTW
Aangeboden door
Iuris Legal
Onderwerp
Erfrecht
Actualiteiten
Niveau
Looptijd
3 dagen
Taal
nl
Type product
Lesvorm
Klassikaal
Aantal deelnemers
Min: 10
Max: 25
Tijdstip
Overdag
Keurmerken aanbieder
Nederlandse Orde van Advocaten