Opleiding: Global Monitoring Techniques 1
In deze module komen de vernieuwingen aan bod die binnen de Geo Informatie Systemen de laatste tijd doorgevoerd worden. Denk hierbij aan Artificial Intelligence en Machine Learning om GIS systemen efficiënter te laten werken, maar ook aan het toepassen van sensormetingen om bijvoorbeeld de verkeersdoorstroom te verbeteren. Verschillende methoden en technieken en trends worden doorgenomen en toegelicht aan de hand van praktische voorbeelden. De focus ligt hierbij met name op het zelf ontwikkelen van nieuwe applicaties binnen Geo Informatie Systemen, bijvoorbeeld door te werken aan het samenstellen en gebruiken van plug-ins.Doelgroep
Deze module is geschikt voor mensen die actief zijn binnen de geo informatie wereld om vernieuwingen binnen het geo data domein tijdig te signaleren en zelf te kunnen toepassen.Daarnaast is deze cursus ook relevant voor de volgende functies: docenten aardrijkskunde, geo informatie medewerkers, landmeters, medewerkers veiligheidsregios, medewerkers gemeenten, provincies en waterschappen.
Leerdoelen
- Je kunt binnen het open source programma QGIS zelfstandig plug-ins ontwikkelen.
- Je kunt op een vernieuwende manier digitale informatie toepassen in een Geo Informatie systeem om die in de praktijk te kunnen gebruiken.
- Je bent in staat de ontwikkelingen binnen het vakgebied van GIS te volgen en te beoordelen.
- Je bent in staat om de kwaliteit van GIS innovaties te beoordelen voor praktische toepassingen.
Lesprogramma
De cursus bestaat uit vijf lessen verdeeld over vijf dagen. Iedere les duurt drie uur.
- Dag 1:Inleiding in GIS Innovation
- Dag 2:Plug-ins binnen een GIS toepassen/ aanpassen
- Dag 3:Vernieuwingen binnen het Geo Informatie Systeem domein
- Dag 4:Statistische methoden en technieken toepassen binnen GIS Innovation
- Dag 5:Casus: zelf een nieuwe applicatie opzetten met behulp van een plug-in
Benodigdheden
Voor deze cursus is een (Windows) laptop een vereiste. U dient deze zelf mee te nemen. Op die laptop moet u wel de bevoegdheid hebben om zelf programma's te installeren. Bij de cursus hoort een syllabus die u ongeveer 1 week voor de start van de cursus per post ontvangt. Deze syllabus is inbegrepen bij de cursusprijs.
Voorkennis
Om de stof te kunnen volgen is basiskennis van de geografie, geografische begrippen en projecties van het aardoppervlak nodig. Tevens kennis nodig van Geo Informatiesystemen, wiskunde/meetkunde, kennis van de programmeertaal Python en van programmeren in QGIS.Diversen
n.v.t.
€1.325
ex. BTW
Aangeboden door
ICT Academie Apeldoorn
Onderwerp
Globalisering
Niveau
Looptijd
5 dagen
Taal
nl
Type product
cursus
Lesvorm
Klassikaal
Aantal deelnemers
Max: 12
Tijdstip
Overdag
Keurmerken aanbieder
CROHO