Opleiding: Music Serious Play - De Magie van Muziek Metaforen

Daar zit Muziek in!

Wil jij als facilitator, trainer of coach je toolkit uitbreiden met muzikale werkvormen die de impact van jouw bijeenkomsten vergroten? Dan is de training Music Serious Play iets voor jou.

Deze muzikale methodiek – een Soft Method with Hard Results – is effectief bij verander- en communicatievraagstukken op zowel persoonlijk- als teamniveau. Muziekkeuzes en de toelichting daarop geven snel inzicht in hoe iemand de huidige situatie ervaart, wat belangrijk is en welke richting gewenst is. Zo worden waarden, gedrag en ambities op een toegankelijke manier bespreekbaar.

Muziek helpt om:

  • de huidige en gewenste situatie te verkennen;

  • missie, visie en verandering te ondersteunen;

  • concrete acties en afspraken zichtbaar te maken.

Wil je hierover meer weten lees dan het artikel 'De Magie van Muziekmetaforen' uit de 'Inzicht' van zomer 2024 op onze website.

Wat doen we tijdens de training?

Ochtend – Persoonlijk niveau
Je leert hoe je muziekkeuzes inzet in coach- en veranderprocessen. Je start en verdiept gesprekken en maakt kennis met Music for Personal Change en de 5 Lagen van Persoonlijke Communicatie.

Middag – Teamniveau
Je ervaart hoe muziek teams helpt om van de huidige naar de gewenste situatie te bewegen. Je leert teamgesprekken faciliteren en maakt kennis met Music for Team Change en de 5 Lagen van Teamcommunicatie.

Tussendoor oefenen we met muzikale setting-the-scene werkvormen, zoals kennismaken, energie reguleren, luisteren, samenwerken en reflecteren.

Resultaat

Na deze training kun je muziek inzetten bij:

  • setting-the-scene werkvormen;

  • persoonlijke veranderprocessen;

  • teamontwikkeling en communicatievraagstukken.

Zo vergroot je de impact van je workshops, trainingen en teamcoaching.

Goed om te weten

Muziekkennis of ervaring met zingen of instrumenten spelen is niet nodig.

Meer...
€575
ex. BTW
Beoordeling
8.0 (3)
Aangeboden door
Facilitation Academy
Onderwerp
Muziek
Niveau
Post-HBO
Looptijd
8 dagen
Taal
nl
Type product
training
Lesvorm
Klassikaal
Aantal deelnemers
Min: 5
Max: 10
Tijdstip
Overdag
Tijden en locaties
Kontakt der Kontinenten Soesterberg
ma 14 sep. 2026