Focus on Impact en Qonnected Logistics ontwikkelen samen duurzame stadslogistieke hub

De druk op steden groeit: strengere milieuregels, volle straten en een veranderende vraag naar levering vragen om een nieuwe aanpak van stadslogistiek. Focus on Impact en Qonnected Logistics slaan de handen ineen. Samen ontwikkelen zij de zogeheten Q-Hubs: slimme, duurzame overslagpunten aan de randen van steden, gericht op efficiënte bevoorrading met zero-emissie voertuigen. Dat melden de twee bedrijven vandaag.

Met een gezamenlijke investering van ruim 500 miljoen euro zetten de partners in op wat zijn noemen een toekomstbestendig logistiek ecosysteem. De eerste hubs komen in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Den Haag en Eindhoven. De ambitie is om dit model later uit te rollen naar andere steden in Nederland. De ontwikkelaars kiezen voor houtbouw.

Focus on Impact ontwikkelt duurzame projecten met maatschappelijke meerwaarde, en bouwt bruggen tussen publieke en private partijen. Qonnected Logistics is specialist in slimme stadslogistiek en bouwhubs, met een sterke focus op schaalbare en duurzame oplossingen voor de last mile. Op welke klanten de Q-Hubs zich gaan richten blijkt niet uit het persbericht; Q-hubs is al actief als aanbieder van onder meer bouwhubs en is partner van City Hub.

De samenwerking brengt de maatschappelijke en projectmatige expertise van Focus on Impact en de operationele kracht en technologische kennis van Qonnected Logistics bij elkaar. Samen willen zij niet alleen emissies terugdringen, maar ook de leefbaarheid en bereikbaarheid van steden verbeteren – en logistieke processen, ook in de bouw, optimaliseren.

“Deze samenwerking past perfect bij onze missie om maatschappelijke impact te realiseren met duurzame en schaalbare oplossingen,” zegt Freek Boeijen, directeur van Focus on Impact.
Pieter Vermeer, CEO van Qonnected Logistics, vult aan: “Door onze krachten te bundelen, creëren we slimme oplossingen voor de laatste kilometers – goed voor stad, mens én milieu.” De hubs worden gevestigd op locaties van 20.000 tot 60.000 vierkante meter. Dat is inclusief parkeerterrein voor bijvoorbeeld medewerkers in de bouw die met pendeldiensten de stad in gaan.

Om het gebruik van de hubs te stimuleren, is volgens Vermeer een platform als taxidienst Uber nodig. “Hier kunnen we alles coördineren en alle partijen bij elkaar brengen. Dan kunnen we niet alleen duurzamer werken, maar ook logistieke processen optimaliseren.”

Volgens de initiatiefnemers  is de behoefte aan logistieke oplossingen zoals deze hubs aan de rand van steden met zero-emissiezones groot. “Door de zero-emissiezones wordt het vervuilende verkeer steeds meer geweerd. Ook wordt in aanbestedingen zero-emissie vervoer steeds vaker geëist. De stadslogistieke hubs dienen als overslagpunten waar goederen worden gebundeld en via zero-emissie voertuigen of andere duurzame modaliteiten de stad in worden gebracht.” De vraag is of dat klopt; zero-emissie voertuigen zijn beschikbaar, betaalbaar en betrouwbaar.

Lees ook: Waar blijven de stadshubs

Lees ook: Waarom 'white label' hubs de stadslogistiek niet gaan redden

Deel uw  ervaringen op ManagementSite

Wij zijn altijd op zoek naar ervaringen uit de praktijk, wat werkt wel, wat niet.

SCHRIJF MEE  >>

Als u 3 of meer artikelen per jaar schrijft, ontvangt u een gratis pro-abonnement twv €200,--