Opleiding: Assessmenttraining voor mediators
MfN Mediation Assessmenttraining (12 PE-punten)
In deze praktijkgerichte tweedaagse Assessmenttraining worden de deelnemers voorbereid op de eindtermen voor de vaardigheidstoets MfN Registermediator en/of kunnen deelnemers het examen afleggen door middel van een video, ook wel het assessment genoemd.
Toelating tot het mediation register
Na afronding van een erkende basisopleiding tot mediator, dient ieder die MfN Registermediator wil worden met goed gevolg een kennistoets en vaardighedentoets af te leggen. De vaardighedentoets wordt ook wel het assessment genoemd. Dit examen kunt u live afleggen of door middel van een video. Tijdens tweedaagse assessmenttraining bereiden wij u optimaal voor op deze vaardighedentoets en kunt u een eventuele video (indien geschikt) insturen ter beoordeling.
Programma
Tijdens deze twee intensieve trainingsdagen oefenen we vooral praktijkgericht en geven we tips hoe u een sterke presentatie van uw kwaliteiten als mediator kunt geven. We geven specifiek aandacht aan de competenties die u als mediator in het korte tijdsbestek van het assessment dient aan te tonen aan de assessoren. Onder andere het opbouwen van een goede werkrelatie, het motiveren van de deelnemers, het reguleren van de communicatie, het reguleren van het mediationproces en het behandelen van de inhoud. Daarna gaat u aan de slag in een rollenspel met de examencasuistiek. U krijgt professionele feedback over uw rol als mediator op basis van de vastgestelde eindtermen, waardoor er gedurende de twee lesdagen een leercurve ontstaat waarin u zichzelf continu kunt verbeteren.
De training bestaat uit kleine groepen (maximaal 4 cursisten, een acteur en 1 trainer), u komt meerdere keren aan bod.
De belangrijkste elementen van de lesdagen zijn:
- Structuur: Wat laat je wanneer zien in het assessment, het competentieprofiel van de mediator
- Doen: Het spelen van rollenspelen en het ontvangen van professionele feedback
- Bewustwording: Inzicht in eigen mediation vaardigheden
- Empowerment: Hoe houd je vast wat goed is en hoe werk je vanuit je eigen kracht
Naast de genoemde elementen ligt de focus in de training bij uw persoonlijke leerpunten. Waar wilt u extra aandacht aan besteden? Hier wordt in een voorbereidingsopdracht en bij de introductie naar gevraagd. Gedurende de training wordt hier regelmatig op teruggekomen en zal bij de afsluiting van de training een persoonlijk advies aan worden gekoppeld.
Ter voorbereiding ontvangt u het beoordelingsinstrument waarop getoetst wordt door de assessoren van de vaardighedentoets, toegang tot een beeldenbank met assessmentvideo's van geslaagde cursisten en een vragenlijst m.b.t. uw eigen leerpunten.
De training wordt verzorgd door zeer ervaren trainers/ mediators die tevens ook fungeren als assessor voor de vaardighedentoets, een acteur is bij de lesdagen aanwezig. Op uw verzoek begeleiden wij u bij de aanvraag van dit assessment.
Oefendag en resultaat
Tip: volg voor deelname aan een Assessmenttraining of live assessment, onze Mediation Oefendag!
Als resultaat van de training ontvangt u kostenloos de video opname van de rollenspelen digitaal. Indien deze geschikt is, kunt u deze gebruiken voor een aanvraag video assessment. Het is ook mogelijk om een privé Assessmenttraining af te nemen. Tijdens een dagdeel (3,5 uur) staan twee acteurs en een trainer volledig voor jou ter beschikking. De kosten hiervoor bedragen € 845,-. Neem bij interesse contact met ons op voor meer informatie.