Opleiding: Hydrauliek - basis - Dag
Tijdens de cursus Hydrauliek basis leer je hydraulische installaties begrijpen, componenten herkennen, onderhoud uitvoeren en eerstelijns storingen opsporen.
Tijdens de cursus Hydrauliek basis leer je hydraulische installaties begrijpen, componenten herkennen, onderhoud uitvoeren en eerstelijns storingen opsporen.Ben jij beginnend monteur of operator en heb je geen kennis op het gebied van hydrauliek? Dan is de training Hydrauliek - basis bedoeld voor jou. Ook niet-technici die meer willen weten over hydrauliek kunnen deze cursus volgen. Na het volgen van deze cursus kun je eenvoudige storingen verhelpen, eerstelijnsonderhoud en een inspectie uitvoeren. Een technische vooropleiding is gewenst, maar niet noodzakelijk.
De cursus Hydrauliek basis duurt 2 dagen (waarvan 2 dagdelen practicum). Tijdens de cursus leer je hoe hydraulische installaties zijn opgebouwd, hoe componenten functioneren en hoe je eerste lijn onderhoud en inspectie uitvoert.Je leert over:Opbouw en werking van systemen:- Pompen en motoren- Cilinders, leidingen, reservoirs en filters- Open en gesloten hydraulische systemenComponenten en ventielen:- Kleppen, terugslagkleppen, drukbegrenzers en stroomregelventielen- Hydrauliekolie, perslucht- en oliecirkels, leidingen en slangen- Hulpapparatuur zoals reservoirs, filters en oliekoelersInspectie, onderhoud en metingen:- Controle van olie (niveau, kleur, geur, temperatuur, druk)- Controle van slangen, koppelingen en afdichtingen op lekkage of slijtage- Meten van druk en flow met manometers of flowmeters- Vervangen van filters en afdichtingsmateriaalOnderhouds- en onderhoudsdocumentatie:- Gebruik van onderhoudsschema’s en stamkaarten- Routinematige inspecties en preventief onderhoud- Registratie van bevindingen en onderdelenstatusLees verder op de website van ROVC.De cursus sluit je af met een digitaal examen. Je kiest aan het eind van de cursus zelf de locatie, de datum en de tijd van je examen. Het examen moet binnen 6 weken na de laatste cursusbijeenkomst plaatsvinden. Na het examen ontvang je zo snel mogelijk bericht over je resultaat. Bij een positief examenresultaat ontvang je een diploma.€1.260
ex. BTW
Beoordeling
8.6
(5)
Aangeboden door
ROVC
Onderwerp
Hydrauliek
Niveau
Looptijd
0 dag
Taal
nl
Type product
cursus
Lesvorm
Klassikaal
Aantal deelnemers
Max: 12
Tijdstip
Overdag
Tijden en locaties
Ede
wo 14 okt. 2026
Ede
do 26 nov. 2026
Ede
di 8 dec. 2026
Keurmerken aanbieder
NRTO