Opleiding: Crisiscommunicatie / Crisismanagement / Media training
BENT U NIEUWS OF MAAKT U HET?
Omgaan met de media tijdens een crisis is een vak apart. Op een onverwacht moment wordt van u en uw organisatie communicatief zeer veel verwacht. Het lastige is dat in tijden van crisis van u verwacht wordt dat u de nodige informatie verschaft aan de pers terwijl deze informatie vaak (nog) niet voorhanden is. Denk in dit verband maar eens aan het aantal slachtoffers, de exacte omvang van de crisis, schadelijke stoffen die mogelijk zijn vrijgekomen en ander onheil.
De media verwachten in dit geval u dat u onmiddelijk feiten communiceert maar deze feiten zijn meestal nog niet beschikbaar. Hoe gaat u hiermee om als woordvoerder namens uw organisatie?
De specifieke training Mediatraining/Crisiscommunicatie bereidt u voor op elk denkbaar mediaoptreden waarbij sprake is van een crisissituatie. Cases uit uw beroepspraktijk staan centraal. U oefent ondermeer in het formuleren van krachtige, overtuigende kernboodschappen en u wordt stevig aan de tand gevoeld over kwesties waarin sprake is van een crisis.
U wordt meerdere keren gefilmd en geinterviewd. Uw mediaoptredens worden grondig geanalyseerd en van feedback voorzien. Door intensief te oefenen is de ervaring dat u al na een dag regie krijgt over uw boodschappen.