Opleiding: Medewerker Personeelszaken MPZ

Klassikaal | Kleine groepen | Associatie diploma | avondopleiding | Den Bosch

Met het diploma Medewerker Personeelszaken op zak heb je de nodige kennis en vaardigheden in huis om je functie als medewerker personeelszaken uitstekend te kunnen uitvoeren. Een afwisselende baan met als takenpakket o.a. het ondersteunen van de P&O-manager bij bijv. het werven en selecteren van nieuw personeel, het bijhouden van de personeelsdossiers, het signaleren en regelen van jubilea en andere bijzondere gelegenheden, het registreren van ziekteverzuim, het onderhouden van externe contacten met uitzendbureaus, het UWV, ed.

Kortom, een baan voor iemand die van afwisseling houdt.

Voor jou?
Werk je op een personeelsadministratie of wil je jezelf juist in die richting ontwikkelen? Dan is deze opleiding precies wat je zoekt. Je leert hoe je een ondersteunende rol kunt vervullen bij HR-taken zoals de werving en selectie van personeel, het inwerken van nieuwe collega’s, het onderhouden van externe contacten en het beantwoorden van vragen over de salarisadministratie.

Ben je nu werkzaam als administratief medewerker en komen er steeds meer personeels- of HR-gerelateerde taken bij? Ook dan zul je in deze opleiding veel herkennen van de taken die jij dagelijks dient uit te voeren. Het leuke van de opleiding is dat zaken die jij 's-avonds leert, je de volgende dag al op je werk in de praktijk kunt brengen.

Wat leer je?
In de opleiding medewerker personeelszaken leer je de basisprincipes die nodig zijn om het beroep van medewerker personeelszaken uit te oefenen. De opleiding leidt op voor het diploma Medewerker Personeelszaken van de Associatie.

Opbouw van de cursus
De opleiding bestaat uit 2 onderdelen:

1. Basiskennis Loonadministratie (BKL):
    a. Loonheffingen (LH);
    b. Arbeidsrecht en Sociale Zekerheid (ASZ),
2. Personeel, Organisatie en Communicatie (POC).

Voor het onderdeel BKL volg je gedurende 10 weken lessen van 19.00 uur tot 21.30 uur (één avond per week).

Het onderdeel POC duurt 6 weken. Je hebt één avond per week les van 18.45 uur tot 21.30 uur.

Het maakt niet uit of je eerst start met het deel BKL, of met het deel POC.

Vooropleiding
Er is geen speciale vooropleiding vereist.

Opleidingsniveau
MBO 3

Studiebelasting
Naast de lesavonden dien je rekening te houden met zo’n 3 tot 5 uur huiswerk per week.

Diploma
De landelijke examens worden afgenomen door de Associatie voor Examinering. Bij voldoende resultaat ontvang je het diploma Medewerker Personeelszaken (+ het diploma Basiskennis Loonadministratie BKL).

Vrijstelling
Als je in het bezit bent van het diploma BKL dan krijg je voor dit onderdeel vrijstelling.

Vervolgopleiding
Na de opleiding Medewerker Personeelszaken kun je bijvoorbeeld de opleiding Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL) volgen (vergelijkbaar met MBO-niveau 4).

De volgende onderwerpen worden behandeld in de opleiding Medewerker Personeelszaken:

Module Personeel, Organisatie en Communicatie (POC):

• Organisatie,
• Doel en plaats van personeelszaken,
• De taken van personeelszaken,
• Personeelsplanning,
• Werving en selectie,
• Loopbaanontwikkeling,
• Competentiemanagement,
• Diversiteit van personeel,
• Beoordeling en functiewaardering,
• Beloning en beloningssystemen,
• Arbeidsmotivatie,
• Loonadministratie en personeelsafdeling,
• Schriftelijke en Mondelinge Communicatie,
• Interne communcatie.

Module Basiskennis Loonadministratie (BKL)

zie onder opleiding BKL

Meer...
€1.470
Vrij van BTW
Aangeboden door
Avondopleidingen SKO Vught en Den Bosch
Onderwerp
Personeelszaken
P&O / P&A (Personeel & Organisatie / Arbeid)
Niveau
MBO 3
Looptijd
16 dagen
Taal
nl
Type product
opleiding
Lesvorm
Klassikaal
Aantal deelnemers
Min: 5
Max: 15
Tijdstip
Avond
Keurmerken aanbieder
Associatie voor Examinering
Stibex
Erkend keurmerk
CRKBO en BTW-vrijstelling
NRTO
Associatie voor examinering
Stichting OOM
UWV scholingsvoucher