Opleiding: Scrum Product Owner I

Lesmethode :

Klassikaal

Algemeen :

Met de Scrum Product Owner I cursus bij Vijfhart leer je hoe je als Product Owner richting geeft aan productontwikkeling en maximale waarde creëert voor de organisatie. Je krijgt inzicht in productvisie, storymapping, productmanagement, releaseplanning en value-driven ontwikkeling, en leert hoe je requirements beheert en bewaakt.

Daarnaast ga je in op onderwerpen als Lean-principes, stakeholdermanagement, agile requirements en het bepalen en bewaken van waarde. Je leert hoe je de juiste prioriteiten stelt en keuzes maakt, hoe je effectief communiceert met de business en hoe je stakeholders actief betrekt. Ook oefen je met Scrum-events zoals sprint planning, stand-ups, demo’s en retrospectives.

Praktijkvoorbeelden en best practices maken duidelijk hoe je jouw rol richting Scrum-teams en stakeholders overtuigend invult en hoe je bijdraagt aan business agility in de hele organisatie. De cursus biedt direct toepasbare handvatten voor productbeheer binnen Scrum-projecten. Zo ontwikkel je het inzicht en de vaardigheden die nodig zijn om de Product Owner-rol succesvol te vervullen.

De cursus bereidt je voor op het Professional Scrum Product Owner I-examen (PSPO I) van Scrum.org. In ons online lesmateriaal kun je gebruik maken van de MemoTrainer, een slimme tool die met herhaalde oefenvragen helpt de stof beter te onthouden. Het examen is niet inbegrepen en dient apart geboekt te worden.

Deze cursus gaat altijd door (startgarantie).

Doel :

Na deze cursus begrijp je de Agile mindset en weet je hoe je als Product Owner Scrum-principes inzet om waarde te creëren. Slaag je voor het officiële Professional Scrum Product Owner I-examen (PSPO I), dan behaal je het internationaal erkende Scrum-certificaat.

Doelgroep :

Deze cursus is iedereen die betrokken is bij softwareontwikkeling met Scrum en meer grip wil krijgen op waardecreatie en productbeheer en voor iedereen die die de rol van Product Owner vervult of wil gaan vervullen. Denk aan business analisten, productmanagers en projectmanagers.

Voorkennis :

Er is geen voorkennis nodig.
Het cursusmateriaal is in het Engels. Een goede beheersing van de Engelse taal is vereist.

Onderwerpen :


- Lean principes
- De Product Owner rol: taken & verantwoordelijkheden
- Stakeholder management
- Inschatten hoe Scrum organisatie-brede Business agility verhoogt
- Zelfstandig denken in termen van goede toepassing van het Scrum framework voor productbeheer
- Agile requirements
- Focus op value: hoe bepaal en bewaak je de waarde van requirements
- Gedetailleerd beschrijven welke elementen Scrum onderkent, de samenhang ervan en hoe deze productiviteitsverhogend werken
- Beschrijven hoe de Scrum-fundamenten van belang zijn voor incrementeel productbeheer en deze creatief naar de eigen praktijksituatie vertalen
- Hoe optreden als Product Owner voor Scrum teams en stakeholders met diepgaand begrip van jouw rol

Meer...
€1.485
ex. BTW
Beoordeling
7.3 (4)
Aangeboden door
Vijfhart IT-Opleidingen
Onderwerp
Scrum Product Owner
Niveau
Looptijd
2 dagen
Taal
nl
Type product
cursus
Lesvorm
Klassikaal
Aantal deelnemers
Max: 12
Tijdstip
Overdag
Tijden en locaties
Nieuwegein
do 27 nov. 2025
Nieuwegein
ma 19 jan. 2026
Nieuwegein
di 10 mrt. 2026
Nieuwegein
wo 6 mei 2026
Nieuwegein
ma 29 jun. 2026
Nieuwegein
ma 24 aug. 2026
Nieuwegein
do 27 aug. 2026
Keurmerken aanbieder
Cedeo
VOI
Oracle Education Partner
AgilePM - Agile Project Management (APMG)
EXIN
Microsoft Learning Partner
Erkend keurmerk
CRKBO en BTW-vrijstelling