Opleiding: Dimensioneel modelleren: Stermodel ontwerpen voor Power BI & Fabric
Dimensioneel modelleren: Leer een stermodel ontwerpen voor Power BI en Fabric
In deze cursus leer je data modelleren in feiten en dimensies. Voor Power BI wordt vaak aangeraden om te werken met een sterschema. Hiermee wordt een tabelstructuur bedoeld waarin onderscheid wordt gemaakt tussen zogenaamde dimensie-tabellen en feiten-tabellen. In de praktijk krijg je de data hiervoor vaak niet op de juiste manier aangeleverd en ontvang je deze in andere structuren dan feiten en dimensies.
PowerQuery stelt je in staat om ruwe data, die niet is aangeleverd in feiten en dimensies, om te vormen tot een sterschema. Tijdens deze cursus leer je met o.a. Power Query een geoptimaliseerd stermodel te ontwerpen voor Power BI of Fabric.
Een Power BI of Fabric semantisch model is gebaat bij het gebruik van feiten en dimensie tabellen. Je kan data op deze manier modelleren in het semantisch model van Power BI of in een laag er voor, bijvoorbeeld Fabric Warehouse of Lakehouse
Voor wie?
Deze cursus is bedoeld voor iedereen die met Power BI rapporten en dashboards bouwt met een andere databron dan een dimensioneel gemodelleerde data mart (semantisch model). Deze cursus is ook geschikt voor data engineers en data analisten die in Fabric gouden datasets maken.
Wat levert deze training jou op?
Power BI rapporten en dashboards bouwen lijkt heel makkelijk. Je leest data in en ‘sleept’ een grafiek in elkaar. Maar hoe weet je of de getoonde data wel klopt? Hoe simpel, of eigenlijk, hoe complex worden DAX expressies die je nodig hebt? En wat is de performance van de grafieken op je rapport? En is de data herleidbaar en betrouwbaar?
Deze onzekerheden kan je uitsluiten door Power BI rapporten te baseren op het stermodel. Want dan worden je rapporten eenvoudiger, schaalbaarder, minder foutgevoelig en gegevens zijn beter herleidbaar. Kortom, door de in deze cursus geleerde kennis toe te passen maak je betere rapporten.
Voorkennis
Voor deze cursus is geen specifieke voorkennis nodig. Affiniteit met data is wel benodigd. Kennis en ervaring met SQL of het maken van Power BI rapporten maakt het makkelijker de cursus te volgen. Vragen of wil je weten of deze training bij jou past? Neem dan contact met ons op voor advies of bel 020 – 820 83 62.
Taal
De standaardtaal tijdens de training is Nederlands. In-company maatwerktrainingen worden ook in het Engels gegeven.
Lesmateriaal
Iedere cursist ontvangt digitaal lesmateriaal.
Certificaat
Na afloop van de cursus ontvang je een certificaat.
Exclusieve nazorg
Heb je na het volgen van deze cursus nog vragen? Neem dan contact op met de trainer. Je ontvangt bijna direct antwoord met extra uitleg; telefonisch of per e-mail. Deze unieke nazorgservice is uitsluitend voor deelnemers van onze trainingen.
Vervolgtraining
Wil je na deze training een aansluitende cursus volgen? Kijk dan eens naar de training Power BI Advanced, dit is een Power BI cursus voor gevorderden. Wil je je officieel certificeren als ‘Microsoft Power BI Data Analyst’? Volg dan de PL-300 training.
Loyaliteitskorting
Wij zijn blij met jou als loyale cursist. Daarom ontvang je 5% loyaliteitskorting op onze trainingen wanneer je je inschrijft voor een volgende training. Meer info over loyaliteitskorting.
Maak kennis met jouw trainer
Peter heeft jarenlange praktijkervaring en actuele kennis en deelnemers waarderen zijn enthousiasme, kennis en fijne manier van lesgeven. Hij is niet alleen trainer maar ook consultant. Hierdoor weet hij waar je dagelijks tegenaan loopt en geeft handige tips en tricks. Maak kennis met jouw trainer:
Peter
Lesprogramma
- Achtergrond van dimensioneel modelleren
- Datawarehousing
- Kimball, Inmon, DataVault
- Normaliseren versus dimensioneel modelleren
- Datawarehousing
- Dimensioneel modelleren
- Stappenplan
- Grain
- Dimensies
- Goed dimensie design
- Datum dimensie
- Slowly Changing Dimensie (SCD)
- Snowflake
- Degenerate dimensie, junk dimensie, mini dimensie
- Feiten tabel
- Soorten feiten tabellen
- Soorten feiten
- Berekende feiten
- Power BI / Fabric best practices
Lesmethodes
Kies de lesmethode die het best bij je past. Deze training kun je op de volgende manieren volgen:
-
Klassikaal op locatie
Deze training wordt gegeven op verschillende trainingslocaties in Nederland. Net als bij de Virtual Classroom training zijn er medewerkers van verschillende bedrijven aanwezig. Volledig verzorgd, inclusief uitgebreide lunch. -
Klassikaal online
Deze online training volg je vanaf kantoor of vanuit huis. Je hebt direct contact met de trainer en andere deelnemers. De trainer begeleidt je bij eventuele vragen en kan indien nodig op jouw scherm meekijken. Deze online training vindt plaats via Microsoft Teams, dit kun je gratis gebruiken. Je ontvangt voorafgaand aan de training uitleg hoe dit te gebruiken. -
In-company / Maatwerk
In een op maat gemaakte training wordt alleen datgene behandeld dat relevant is voor jouw werksituatie en/of bedrijf. Dit maakt deze training zeer effectief. Beschikbaar in het Nederlands, Engels en Duits. Afhankelijk van het aantal deelnemers kan de korting wel oplopen tot 50% t.o.v. de Klassikale Training. Meer info of scherpe offerte aanvragen.
Microsoft Partner – Silver Data Analytics
SignOn bezit de status Microsoft Partner – Silver Data Analytics en toont daarmee aan dat de kennis, vaardigheden en prestaties van een bijzonder hoog niveau zijn. We laten hiermee zien volledig op de hoogte te zijn van de nieuwste technieken over Microsoft Power BI en Big Data.Microsoft Certified Trainers
Onze Microsoft Certified Trainers (MCT) zijn experts in hun vakgebied en gecertificeerd volgens de voorwaarden van Microsoft. Naast het geven van trainingen werken ze ook in projecten en kennen als geen ander de dagelijkse praktijk. Daardoor weten zij waar cursisten dagelijks mee te maken krijgen en tegen aan kunnen lopen. Zij gebruiken hun praktijkervaring ter verrijking van de theorie in de klas.Cedeo erkenning: wat betekent dit voor u?
Cedeo is een begrip als het gaat om opleidingen. Er zijn circa 300 Cedeo-erkende instituten in Nederland. Met een keuze voor een Cedeo-erkende leverancier weet u daarom zeker dat u een keuze maakt voor één van de betere opleidingsinstituten.SignOn en het UWV
SignOn ICT Trainingen+ is erkend scholingspartner van het UWV. SignOn ICT Trainingen+ is één van de weinige ICT opleidingen organisaties die door het UWV erkend is om opleidingen te verzorgen om mensen weer te helpen bij het terugkeren in het arbeidsproces.