Opleiding: MHBO Procesmanagement (Thuisstudie)

Ben je op zoek naar een tussenstap van MBO naar HBO? Kies dan voor onze MHBO-opleiding. Een MHBO-opleiding legt je een stevige basis voor verdere studie op HBO-niveau. Het programma is grotendeels gelijk aan het MBO-programma, maar omvat extra opdrachten ter voorbereiding op het HBO-niveau.

Ben je verantwoordelijk voor het managen van bedrijfsprocessen en werk je als procesmedewerker of procesmanager? Wil je jezelf verder ontwikkelen op het gebied van procesbeschrijvingen, bedrijfsprocessen en het vaststellen van procesnormen? Dan is de opleiding voor procesmanagement precies wat je nodig hebt. Tijdens deze opleiding komen belangrijke concepten aan bod, zoals processen gerelateerd aan kwaliteitszorg, kwaliteitssystemen, de relatie tussen processen en kwaliteit, en het opstellen van processtroomschema's. Na het afronden van de opleiding ben je goed voorbereid om effectief en efficiënt te opereren in het beheer van bedrijfsprocessen. Aarzel niet langer en schrijf je vandaag nog in om je carrière naar een hoger niveau te tillen!

Omdat je vaak een druk schema hebt, kan het moeilijk zijn om tegelijkertijd een studie te volgen. Sandvalley Training biedt de oplossing met praktijkgericht leren op afstand. Jij hebt de controle over waar, wanneer en in welk tempo je aan je studie werkt. Bovendien wordt je studie-ervaring compleet gemaakt met de toevoeging van een persoonlijke StudieCoach, die jou professioneel begeleidt tijdens je studieperiode. Tijdens iedere module heb je vier geplande contactmomenten met jouw StudieCoach. Hierbij krijg je een korte uitleg over de theorie. Je plant deze contactmomenten samen met je StudieCoach. Samen met jouw StudieCoach behaal jij een optimaal leerrendement!

Voor wie?

Deze opleiding is ontwikkeld voor procesmedewerkers, procesmanagers en iedereen die zichzelf verder wil ontwikkelen op het gebied van procesmanagement.  

Vooropleiding

Sandvalley Training stelt geen specifieke vooropleidingseisen voor deze opleiding. Als je twijfelt over het instapniveau, neem dan contact op met onze afdeling Advies & Voorlichting.

Voorbereiding

Deze opleiding bestaat uit meerdere studielessen per module. Je volgt de lessen in je eigen tempo binnen onze online leeromgeving. Voor elke module is de normale studieduur 3 maanden, maar je dient de volledige opleiding binnen de gestelde termijn af te ronden. Voor iedere module module heb je vier geplande contactmomenten met je StudieCoach, waarin je een beknopte uitleg over de theorie krijgt. Je plant deze contactmomenten samen met je StudieCoach. Daarnaast kun je altijd bij je StudieCoach terecht voor vragen over de lesstof.

Leerdoelen

  • heb je inzicht in bedrijfsprocessen
  • ben je in staat om procesverbeteringen door te voeren
  • heb je inzicht in een organisatiedashboard
  • ben je in staat om te sturen op processen
  • weet je hoe je kunt werken met procesnormen
  • ben je in staat om stroomschema's op te stellen
  • weet je hoe je de IDEF-methodiek toe kunt passen
  • kun je een lange termijn visie opstellen

Programma

Tijdens deze MHBO-opleiding komen de volgende modules aan bod:

Inhoud van Module 1

Module - MHBO Processen en Organisatie
  • De basis van processen en organisatie
  • Inzicht in bedrijfsprocessen
  • Opstellen van processtroomschema's
  • Bepalen van de procesnormen
  • Processen en kwaliteitszorg
  • Sturen op processen
  • Uitvoeren van verbeteracties
  • Kwaliteitssystemen

Inhoud van Module 2

Module - MHBO Procesbeschrijvingen
  • De basis van procesbeschrijvingen
  • Bepalen lange termijn visie organisatie
  • Beschrijven processen volgens IDEF
  • Workshop 1: Opstellen werkprocessen
  • Workshop 2: Aanpassen werkprocessen
  • Relatie tussen processen en kwaliteit
  • Workshop 3: Opstellen dashboard

Certificaat

Het volgen van de opleiding MHBO Procesmanagement geeft jou de mogelijkheid om het diploma te behalen:

  • MHBO Procesmanagement

Tijdens de opleiding schrijf je voor iedere module een Verbeterplan Praktijk-Case (VPC). Hieruit moet jouw beheersing van de behandelde onderwerpen goed naar voren komen. Als je dit onderdeel met een positief resultaat afsluit, ontvang je het officiële diploma van deze opleiding.
Meer...
€1.799
ex. BTW
Aangeboden door
Sandvalley Training
Onderwerp
Procesmanagement
Niveau
Looptijd
6 dagen
Taal
nl
Type product
opleiding
Lesvorm
Thuisstudie
Aantal deelnemers
Max: 99
Keurmerken aanbieder
UWV scholingsvoucher
Erkend keurmerk
Samenwerkingsorganisatie Beroepsonderwijs Bedrijfsleven (SBB)
CRKBO zonder BTW vrijstelling