Opleiding: HBO Inkoop en Voorraadbeheer (Studie met Coaching)
Ben je betrokken bij het inkoopproces of verantwoordelijk voor voorraadbeheer in het magazijn? Wil je meer kennis vergaren over het optimaliseren van voorraden? Deze uitgebreide opleiding biedt diepgaand inzicht in voorraadplanning, inkoopbeleid en het optimaliseren van inkoopprocessen. Belangrijke onderwerpen zoals het inkoopproces, voorraadbeheer, inkoopstrategieën en kostenoptimalisatie komen uitgebreid aan bod. Met praktijkcases leer je hoe je een effectief inkoopplan opstelt. Door praktijkgerichte opdrachten kun je de geleerde theorie direct in je eigen werkomgeving toepassen. Na het voltooien van deze opleiding ben je in staat om inkoop- en voorraadbeheerprocessen effectief te sturen en te optimaliseren. Schrijf je vandaag nog in en versterk je expertise in inkoop en voorraadbeheer!
Wil je groeien en leren met individuele aandacht? Dan is Van Soest-Koedam de opleider waar je naar op zoek bent. We zetten jouw persoonlijke leertraject centraal bij ons. Gedurende de opleiding word je van begin tot eind uitstekend begeleid. Van Soest-Koedam staat bekend als de toonaangevende opleider met individuele coaching voor mensen die continu willen blijven ontwikkelen. Je stelt samen met ons persoonlijke leerdoelen op, werkt met praktijkcases en voert praktijkgerichte oefeningen uit. Door jouw eigen praktijkvoorbeelden in te brengen, wordt de opleiding direct toepasbaar op jouw werkomgeving. We bieden deze opleiding aan op 14 verschillende locaties in Nederland. Bij al onze opleidingen ontvang je persoonlijke coaching van onze docenten.
Voor wie?
Deze opleiding is bedoeld voor medewerkers op de afdeling inkoop of voorraadbeheer die de kennis willen verbreden en meer inzicht wensen in het beheersen van de processen van inkoop en voorraadbeheer.
Vooropleiding
Deze opleiding op hbo-niveau is door iedereen te volgen, want wij stellen geen specifieke eisen gesteld aan jouw vooropleiding. Als je hier vragen over hebt, dan kun je contact opnemen met onze afdeling advies & voorlichting.
Voorbereiding
Iedere studieles vraagt ongeveer 3 tot 5 uur studievoorbereiding van jou. Als je kiest voor de dagopleiding, dan worden er twee studielessen behandeld. Tijdens de avondopleiding wordt er één studieles behandeld.
Leerdoelen
- heb je inzicht in inkoopmanagement
- ben je in staat om inkoopbeleid op te stellen
- weet je hoe je kunt sturen op leveranciersmanagement
- kun je samenwerking en partnerships toepassen
- kun je sturen op voorraadbeheersing
- kun je een voorraadplanning maken
- weet je hoe je een voorraadanalyse maakt
- ken je de verschillende soorten voorraden
Programma
Tijdens deze hbo-opleiding komen de volgende modules aan bod:
Inhoud van Module 1
Module - HBO Inkoopmanagement- Inkoopplanning en inkoopprofessionalisering
- Inkoop en strategie
- Leveranciersmanagement
- Samenwerking en partnerships
- Specificeren
- Offreren en selecteren
- Onderhandelen
- Contracteren en contractmanagement
Inhoud van Module 2
Module - HBO Voorraadbeheer- De basis van voorraadbeheer
- Soorten voorraden
- Voorraadinventarisatie
- Voorraadbeheersystemen
- Voorraadkosten
- Voorraadplanning
- Prestatie indicatoren
- Voorraadoptimalisatie
Certificaat
Het volgen van de opleiding HBO Inkoop en Voorraadbeheer geeft jou de mogelijkheid om het diploma te behalen:
- HBO Inkoop en Voorraadbeheer
Tijdens de opleiding schrijf je voor iedere module een Verbeterplan Praktijk-Case (VPC). Hieruit moet jouw beheersing van de behandelde onderwerpen goed naar voren komen. Als je dit onderdeel met een positief resultaat afsluit, ontvang je het officiële diploma van deze opleiding.