Opleiding: MBO Facilitair en Inkoop (1 jaar) (Virtual Classroom)
Deze 1-jarige opleiding biedt een diepgaande verkenning van facilitair management en inkoop. Als facilitair medewerker vervul je een diverse rol binnen een organisatie, belast met een breed scala aan taken en verantwoordelijkheden. De opleiding rust je uit met de vaardigheden om snel te kunnen schakelen en te voldoen aan de behoeften van medewerkers. Er wordt nadruk gelegd op het begrijpen van facilitaire processen, project- en inkoopmanagement. Je verwerft inzicht in cruciale aspecten zoals KAM (kwaliteit, Arbo en milieu), het gebruik van KPI's, benchmarking en gebouwenbeheer. Door middel van praktijkgerichte opdrachten leer je de geleerde concepten direct toe te passen, wat een waardevolle bijdrage levert aan je professionele ontwikkeling binnen facilitair management en inkoop. Aarzel niet langer en schrijf je nu in om je carrière een flinke boost te geven!
Wil je jezelf ontwikkelen met persoonlijke ondersteuning van de docent? Dan is Go2Study de perfecte opleider voor jou. Bij ons staat jouw persoonlijke leerproces centraal, en je krijgt van begin tot eind optimale begeleiding. Go2Study is dé keuze voor iedereen die zich voortdurend wil ontwikkelen. Onze populaire studievorm verzorgen we via Zoom of Teams. Je werkt aan persoonlijke leerdoelen, praktijkcases en praktijkgerichte oefeningen. Door jouw eigen werksituaties in te brengen, wordt de opleiding afgestemd op jouw specifieke behoeften. Het aantal deelnemers is maximaal 6 personen, zodat de docent optimale begeleiding kan geven aan iedere deelnemer.
Voor wie?
Deze opleiding is ontwikkeld voor facilitair leidinggevenden die zich verder willen ontwikkelen, voor facilitaire medewerkers en mensen die vanuit een andere beroep zich willen verdiepen in de rol van een facilitair medewerker of inkoopmedewerker.
Vooropleiding
Go2Study stelt geen specifieke eisen aan je vooropleiding om deze mbo-opleiding te volgen. Als je niet zeker weet of je voldoet aan het instapniveau, kun je contact opnemen met onze afdeling Advies & Voorlichting voor meer informatie.
Voorbereiding
Om je optimaal voor te bereiden voor iedere studieles ben je ongeveer 3 tot 5 uren studievoorbereiding nodig. Vergeet niet je voor de eerste bijeenkomst voor te bereiden.
Leerdoelen
- heb je inzicht in vergaderzaalbeheer
- ben je in staat om te werken volgens Arbo
- weet je hoe je schoonmaak kunt meten
- kun je een verhuisplan opstellen
- heb je inzicht in de fasering van inkoop
- ben je in staat om te sturen op prestatiemetingen
- heb je inzicht in leveranciersselectiemethoden
- ben je in staat om bestelmethodieken toe te passen
- heb je inzicht in de inhoud van een project
- ben je in staat om een projectplanning op te stellen
- ben je in staat om SMART doelen te formuleren
- kun je sturen op beheeraspecten
- heb je inzicht in de communicatie voor een ondernemer
- ben je in staat om de juiste gesprekstechnieken toe te passen
- weet je hoe je kunt gaan onderhandelen
- ben je in staat om met medewerkers een kritiekgesprek te voeren
Programma
Tijdens deze mbo-opleiding komen de volgende modules aan bod:
Inhoud van Module 1
Module - MBO Facilitaire zaken- De basis van facilitaire zaken
- Vergaderzaalbeheer
- Verhuizingen
- Schoonmaak
- Catering
- Wagenparkbeheer
- Inkoop en voorraad
- ARBO, BHV en kwaliteit
Inhoud van Module 2
Module - MBO Inkoopbeheer- De basis van inkoopbeheer
- Inkoopbeleid
- De fasering van inkoop
- Leveranciersstrategie
- Leveranciersselectiemethoden
- Contracteren
- Bestelmethodieken
Inhoud van Module 3
Module - MBO Werken in projecten- De basis van projecten
- Projectplan opstellen
- Projectorganisatie
- Projectplanning
- Kosten en baten
- Beheer aspecten van projecten
- Afronding van projecten
Inhoud van Module 4
Module - MBO Communicatieve Vaardigheden- Het onderhandelingsgesprek
- Het verkoopgesprek
- Het zakelijk adviesgesprek
- Het slechtnieuwsgesprek
- Communicatiedoelen
- Het telefoongesprek
- Mondelinge presentatie
- Het baliegesprek
Certificaat
Het volgen van de opleiding MBO Facilitair en Inkoop (1 jaar) geeft jou de mogelijkheid om het diploma te behalen:
- MBO Facilitair en Inkoop (1 jaar)
Tijdens de opleiding schrijf je voor iedere module een Verbeterplan Praktijk-Case (VPC). Hieruit moet jouw beheersing van de behandelde onderwerpen goed naar voren komen. Als je dit onderdeel met een positief resultaat afsluit, ontvang je het officiële diploma van deze opleiding.