Opleiding: MHBO Netwerkbeheer (1 jaar) (Virtual Classroom)
Kies je voor een MHBO-opleiding, dan maak je een tussenstap van MBO naar HBO en leg je een solide basis voor verdere studie op HBO-niveau. Het programma lijkt sterk op het MBO-programma, maar bevat extra opdrachten om je voor te bereiden op HBO-niveau.
Ben jij verantwoordelijk voor het goed functioneren van het computernetwerk in jouw organisatie? Werk je met hardware, software en informatiemanagement, en wil je je vaardigheden verder ontwikkelen op het gebied van configuratie, besturingssoftware en het oplossen van storingen? Deze opleiding is ontworpen voor professionals in netwerkbeheer die hun expertise willen verdiepen. Je leert alles over het installeren en onderhouden van programma's, het afhandelen van klachten, intranet en internet, en het ontwikkelen van bedrijfssystemen. Na afronding van deze opleiding ben je goed uitgerust om effectief en efficiënt te werken binnen het netwerkbeheer van jouw organisatie. Schrijf je vandaag nog in en til je carrière naar een hoger niveau!
Wil je jezelf ontwikkelen met persoonlijke ondersteuning van de docent? Dan is Go2Study de perfecte opleider voor jou. Bij ons staat jouw persoonlijke leerproces centraal, en je krijgt van begin tot eind optimale begeleiding. Go2Study is dé keuze voor iedereen die zich voortdurend wil ontwikkelen. Onze populaire studievorm verzorgen we via Zoom of Teams. Je werkt aan persoonlijke leerdoelen, praktijkcases en praktijkgerichte oefeningen. Door jouw eigen werksituaties in te brengen, wordt de opleiding afgestemd op jouw specifieke behoeften. Het aantal deelnemers is maximaal 6 personen, zodat de docent optimale begeleiding kan geven aan iedere deelnemer.
Voor wie?
Deze opleiding is ontwikkeld voor netwerk medewerkers, netwerk managers, medewerkers en leidinggevenden van Informatiemanagement en voor iedereen die meer wil weten over hardware en software.
Vooropleiding
Go2Study stelt geen specifieke eisen aan je vooropleiding om deze mhbo-opleiding te volgen. Als je niet zeker weet of je voldoet aan het instapniveau, kun je contact opnemen met onze afdeling Advies & Voorlichting voor meer informatie.
Voorbereiding
Om je optimaal voor te bereiden voor iedere studieles ben je ongeveer 3 tot 5 uren studievoorbereiding nodig. Vergeet niet je voor de eerste bijeenkomst voor te bereiden.
Leerdoelen
- kun je schijfruimte beschikbaar stellen
- ben je in staat damage control toe te passen
- heb je inzicht in Active Directory
- ben je in staat een printer te publiceren in AD
- kun je netwerkbeveiliging toepassen
- kun je group policies toepassen
- heb je inzicht in het toepassen van gebruikersrechten
- kun je geagendeerde backups maken
- heb je inzicht in de inhoud van een project
- ben je in staat om een projectplanning op te stellen
- ben je in staat om SMART doelen te formuleren
- kun je sturen op beheeraspecten
- heb je inzicht in de communicatiemix
- weet je hoe je promotiemateriaal kunt ontwikkelen
- kun je sturen op communicatiebeleid
- ben je in staat om verschillende communicatiemiddelen in te zetten
Programma
Tijdens deze MHBO-opleiding komen de volgende modules aan bod:
Inhoud van Module 1
Module - MHBO Netwerkbeheer - 1- De installatie van Windows Server
- Active Directory
- Domain Name System
- Dynamic Host Configuration Protocol
- Werkstation in het netwerk
- De File and Storage Service
- OU's en gebruikers
- De printomgeving in een netwerk
Inhoud van Module 2
Module - MHBO Netwerkbeheer - 2- Group policies
- De toegangsbeveiliging tot een netwerk
- Structureel beveiligd netwerkbeheer
- Backup en recovery
- Controle op het netwerk
- Updates uitvoeren
- De Remote Desktop Service
Inhoud van Module 3
Module - MHBO Werken in projecten- De basis van projecten
- Projectplan opstellen
- Projectorganisatie
- Projectplanning
- Kosten en baten
- Beheer aspecten van projecten
- Afronding van projecten
Inhoud van Module 4
Module - MHBO Communicatie en Organisatie- De basis van communicatie en organisatie
- Communicatie binnen de organisatie
- De communicatiemix
- Communicatiemiddelen
- Huisstijl en teksten
- Interne communicatie
- Ontwikkelen promotiemateriaal
- Bedrijfspresentatie
Certificaat
Het volgen van de opleiding MHBO Netwerkbeheer (1 jaar) geeft jou de mogelijkheid om het diploma te behalen:
- MHBO Netwerkbeheer (1 jaar)
Tijdens de opleiding schrijf je voor iedere module een Verbeterplan Praktijk-Case (VPC). Hieruit moet jouw beheersing van de behandelde onderwerpen goed naar voren komen. Als je dit onderdeel met een positief resultaat afsluit, ontvang je het officiële diploma van deze opleiding.