Opleiding: HBO Facilitair Management en Voorraadbeheer (1 jaar) (Virtual Classroom)
Het beheer van facilitaire diensten en magazijnbeheer omvat een breed scala aan verantwoordelijkheden voor een facilitair medewerker. Tijdens deze 1-jarige opleiding verwerf je een diepgaande kennis van dit uitdagende vakgebied. Het is een uiterst veelzijdige discipline waarbij diverse aspecten aan bod komen. Als facilitair medewerker is het essentieel om snel te kunnen reageren op de behoeften van medewerkers. De opleiding behandelt verschillende facetten, waaronder de facilitaire organisatie zelf, inclusief processen, voorraadbeheer, projectmanagement en inkoopmanagement. Daarnaast worden belangrijke onderwerpen zoals KAM (kwaliteit, Arbo en milieu), het gebruik van KPI's, benchmarking en gebouwenbeheer uitgebreid besproken. Door middel van praktijkgerichte opdrachten pas je de verworven kennis direct toe in de praktijk. Na afronding ben je volledig uitgerust om succesvol te functioneren als facilitair medewerker en een waardevolle toevoeging te zijn voor jouw organisatie. Schrijf je nu in en bereid je voor op een bloeiende carrière in facilitair management!
Wil je jezelf ontwikkelen met persoonlijke ondersteuning van de docent? Dan is Go2Study de perfecte opleider voor jou. Bij ons staat jouw persoonlijke leerproces centraal, en je krijgt van begin tot eind optimale begeleiding. Go2Study is dé keuze voor iedereen die zich voortdurend wil ontwikkelen. Onze populaire studievorm verzorgen we via Zoom of Teams. Je werkt aan persoonlijke leerdoelen, praktijkcases en praktijkgerichte oefeningen. Door jouw eigen werksituaties in te brengen, wordt de opleiding afgestemd op jouw specifieke behoeften. Het aantal deelnemers is maximaal 6 personen, zodat de docent optimale begeleiding kan geven aan iedere deelnemer.
Voor wie?
Deze opleiding is bedoeld voor facilitair medewerkers, medewerkers inkoops en iedereen die zich verder wil gaan ontwikkelen op het gebied van facilitair management en voorraadbeheer.
Vooropleiding
Go2Study stelt geen specifieke eisen aan je vooropleiding om deze hbo-opleiding te volgen. Als je niet zeker weet of je voldoet aan het instapniveau, kun je contact opnemen met onze afdeling Advies & Voorlichting voor meer informatie.
Voorbereiding
Om je optimaal voor te bereiden voor iedere studieles ben je ongeveer 3 tot 5 uren studievoorbereiding nodig. Vergeet niet je voor de eerste bijeenkomst voor te bereiden.
Leerdoelen
- heb je inzicht in de facilitaire activiteiten
- ben je in staat om een facilitaire omgevingsanalyse te maken
- weet je hoe je doelgericht kunt verbeteren
- heb je kennis van kwaliteit, risico's en milieu
- kun je sturen op voorraadbeheersing
- kun je een voorraadplanning maken
- weet je hoe je een voorraadanalyse maakt
- ken je de verschillende soorten voorraden
- heb je inzicht in facilitaire processen
- kun je een facilitair proces opstellen
- heb je inzicht in procesverbeteringen
- ben je in staat om processen te implementeren
- kun je de ontwikkelingen binnen een organisatie in kaart brengen
- heb je inzicht in de cultuur binnen een organisatie
- kun je verschillende managementstijlen toepassen
- ben je in staat een visie, missie en strategie op te stellen
Programma
Tijdens deze hbo-opleiding komen de volgende modules aan bod:
Inhoud van Module 1
Module - HBO Facility Management- De basis van facilitaire organisatie
- Facilitaire werkomgeving
- Meetbaarheid van facility management
- Facilitair onderzoek
- Toekomst van facility management
- Kwaliteitsmanagement
- Soft services
- Ontwikkelingsfasen van facility management
Inhoud van Module 2
Module - HBO Voorraadbeheer- De basis van voorraadbeheer
- Soorten voorraden
- Voorraadinventarisatie
- Voorraadbeheersystemen
- Voorraadkosten
- Voorraadplanning
- Prestatie indicatoren
- Voorraadoptimalisatie
Inhoud van Module 3
Module - HBO Procesmanagement- Processen en procesmanagement
- Processen herkennen
- Processen analyseren
- Processen ontwerpen
- Processen implementeren
- Afstemmen van processen
- Procesmanagement in een productieomgeving
- Procesmanagement in een dienstverlenende omgeving
Inhoud van Module 4
Module - HBO Management en Organisatie- De basis van management en organisatie
- Visie, missie en strategie
- Managementfilosofieën
- Managementstijlen in de praktijk
- Toepassen van organisatievormen
- De ontwikkeling van een organisatie
- Cultuur binnen de organisatie
- Omgevingsfactoren
Certificaat
Het volgen van de opleiding HBO Facilitair Management en Voorraadbeheer (1 jaar) geeft jou de mogelijkheid om het diploma te behalen:
- HBO Facilitair Management en Voorraadbeheer (1 jaar)
Tijdens de opleiding schrijf je voor iedere module een Verbeterplan Praktijk-Case (VPC). Hieruit moet jouw beheersing van de behandelde onderwerpen goed naar voren komen. Als je dit onderdeel met een positief resultaat afsluit, ontvang je het officiële diploma van deze opleiding.