Opleiding: HBO Marketing en Productmanagement (Virtual Classroom)
Als productmanager draag je niet alleen verantwoordelijkheid voor productontwikkeling, maar ook voor de marketing ervan. Dit vormt een boeiende combinatie waarbij de juiste kennis cruciaal is. Met deze opleiding leer je de marketingmix effectief toe te passen, een doeltreffend marketingconcept te ontwikkelen en een gedegen productstrategie te formuleren. Praktijkgerichte opdrachten maken je vertrouwd met projectmatig werken. Na afronding ben je in staat de verkoop van producten te bevorderen en ken je diverse marketingtools. Mis deze kans niet om je expertise te vergroten en je carrière naar een hoger niveau te tillen. Schrijf je nu in!
Wil je jezelf ontwikkelen met persoonlijke ondersteuning van de docent? Dan is Go2Study de perfecte opleider voor jou. Bij ons staat jouw persoonlijke leerproces centraal, en je krijgt van begin tot eind optimale begeleiding. Go2Study is dé keuze voor iedereen die zich voortdurend wil ontwikkelen. Onze populaire studievorm verzorgen we via Zoom of Teams. Je werkt aan persoonlijke leerdoelen, praktijkcases en praktijkgerichte oefeningen. Door jouw eigen werksituaties in te brengen, wordt de opleiding afgestemd op jouw specifieke behoeften. Het aantal deelnemers is maximaal 6 personen, zodat de docent optimale begeleiding kan geven aan iedere deelnemer.
Voor wie?
Deze opleiding is geschikt voor productmanagers en marketingmedewerkers die meer inzicht willen verkrijgen in marketing en productmanagement.
Vooropleiding
Go2Study stelt geen specifieke eisen aan je vooropleiding om deze hbo-opleiding te volgen. Als je niet zeker weet of je voldoet aan het instapniveau, kun je contact opnemen met onze afdeling Advies & Voorlichting voor meer informatie.
Voorbereiding
Om je optimaal voor te bereiden voor iedere studieles ben je ongeveer 3 tot 5 uren studievoorbereiding nodig. Vergeet niet je voor de eerste bijeenkomst voor te bereiden.
Leerdoelen
- heb je inzicht in marketingmanagement
- ben je in staat om marketingbeleid op te stellen
- weet je hoe je koopgedrag kunt beïnvloeden
- ben je in staat om marketinginstrumenten toe te passen
- heb je inzicht in productmanagement
- weet je hoe je productportfolioanalyses opstelt
- heb je inzicht in het productontwikkelingsproces
- weet je hoe je een productstrategie kunt opstellen
Programma
Tijdens deze hbo-opleiding komen de volgende modules aan bod:
Inhoud van Module 1
Module - HBO Marketingmanagement- De basis van marketingmanagement
- De omgeving van marketing
- Marktverkenning
- Beïnvloeden van het koopgedrag
- Segmenteren van de markt
- Toepassen van de marketingmix
- Ontwikkelen marketingconcept
- Opstellen van een marketingplan in de praktijk
Inhoud van Module 2
Module - HBO Productmanagement- De basis van productmanagement
- Productontwikkelingsproces
- Productstrategie en positionering in de markt
- Werken met haalbaarheidanalyses
- Kostprijsberekening
- Logistiek en kwaliteitszorg
- Uitvoeren productportfolioanalyse
- Projectmatig werken
Certificaat
Het volgen van de opleiding HBO Marketing en Productmanagement geeft jou de mogelijkheid om het diploma te behalen:
- HBO Marketing en Productmanagement
Tijdens de opleiding schrijf je voor iedere module een Verbeterplan Praktijk-Case (VPC). Hieruit moet jouw beheersing van de behandelde onderwerpen goed naar voren komen. Als je dit onderdeel met een positief resultaat afsluit, ontvang je het officiële diploma van deze opleiding.