Opleiding: MBO Praktisch Facilitair beheer en Leidinggeven (Studie met Coaching)
Facilitair
Barst jij van de ambitie en wil jij via een opleiding jouw skills maximaal benutten en verbeteren? Flex Academy - Studie met Coaching is dé klassikale opleider voor mensen met tomeloze ambitie. Verbeter je huidige functioneren of geef een nieuwe impuls aan je loopbaan! Tijdens de opleiding staat het leren door doen centraal. Je werkt met persoonlijke leerdoelen, praktijkcases en praktijk gerelateerde oefeningen. Door onder meer het inbrengen van jouw eigen situaties wordt de opleiding gericht op de eigen werksituatie. Deze opleiding wordt op 78 locaties in Nederland verzorgd. Tijdens de opleiding krijg je per module twee keer een persoonlijke coaching van jouw docent. Hiermee verhoog je jouw leerrendement aanzienlijk.
Voor wie?
Deze opleiding is ontwikkeld voor facilitair leidinggevenden en voor iedereen die deze functie wil gaan uitoefenen. Heb jij vanuit een ander beroep te maken met facilitair management en wil jij je hier in ontwikkelen? Dan is deze opleiding ook geschikt voor jou.
Vooropleiding
Flex Academy stelt geen specifieke eisen aan jouw vooropleiding voor het volgen van deze MBO-opleiding. Indien je twijfelt over het instapniveau, dan kun je contact opnemen met onze afdeling advies & voorlichting.
Voorbereiding
Er is voor iedere studieles ongeveer 3 tot 5 uur studievoorbereiding nodig. Tijdens de dagopleiding worden twee studielessen behandeld. Tijdens de avondopleiding wordt er één studieles behandeld.
Leerdoelen
- heb je inzicht in vergaderzaalbeheer
- ben je in staat om te werken volgens Arbo
- weet je hoe je schoonmaak kunt meten
- kun je een verhuisplan opstellen
- heb je inzicht in coaching
- weet je hoe je werkzaamheden kunt delegeren
- ben je in staat om medewerkers te motiveren en te coachen
- kun je verschillende stijlen van leidinggeven toepassen
Programma
Tijdens deze MBO-opleiding komen de volgende modules aan bod:
Inhoud van Module 1
Module - MBO Facilitaire zaken- De basis van facilitaire zaken
- Vergaderzaalbeheer
- Verhuizingen
- Schoonmaak
- Catering
- Wagenparkbeheer
- Inkoop en voorraad
- Arbo, BHV en kwaliteit
Inhoud van Module 2
Module - MBO Managementvaardigheden- De basis van managementvaardigheden
- Situationeel leiderschap
- Delegeren
- Coördineren van werkzaamheden
- Personeelsbeleid
- Coachen
- Motiveren en inspireren
- Stijlen van leidinggeven
Certificaat
De opleiding MBO Praktisch Facilitair beheer en Leidinggeven geeft jou de mogelijkheid om het diploma te behalen:
- MBO Praktisch Facilitair beheer en Leidinggeven
Tijdens de opleiding schrijf je voor iedere module een Verbeterplan Praktijk-Case (VPC). Hieruit moet jouw beheersing van de behandelde onderwerpen goed naar voren komen. Als je dit onderdeel met een positief resultaat afsluit, ontvang je het officiële diploma van deze opleiding.