Opleiding: HBO Information- and Process Management (Blended Learning)
De vakgebieden bedrijfskunde en informatica zijn volledig met elkaar verbonden. Wil je inzicht in hoe een goed informatiemanagement kan bijdragen aan het bedrijfsresultaat van jouw organisatie? Met deze opleiding krijg je inzicht in strategisch procesmanagement, leer je een organisatiecockpit op te stellen, leer je te werken met e-business en kun je verbeteracties uitvoeren met PDCA. Tijdens de opleiding maak je praktijkgerichte opdrachten, waarbij je de theorie van de opleiding direct koppelt aan jouw eigen praktijksituatie. Na afloop van deze opleiding heb jij een volledig inzicht in informatie- en procesmanagement.
Barst jij van de ambitie en wil jij via een opleiding jouw skills maximaal benutten en verbeteren? Flex Academy - Blended Learning is dé opleider voor mensen met tomeloze ambitie. Met deze studievorm ga je de klassikale studielessen afwisselen met zelfstudielessen. Verbeter je huidige functioneren of geef een nieuwe impuls aan je loopbaan! Tijdens de opleiding staat het leren door doen centraal. Je werkt met persoonlijke leerdoelen, praktijkcases en praktijk gerelateerde oefeningen. Door onder meer het inbrengen van jouw eigen situaties wordt de opleiding gericht op de eigen werksituatie. Deze opleiding wordt op 78 locaties in Nederland verzorgd.
Voor wie?
Deze opleiding is geschikt voor ICT-medewerkers, ondernemers en iedereen die meer inzicht willen hebben in informatie- en procesmanagement binnen een organisatie.
Vooropleiding
Flex Academy stelt geen specifieke eisen aan jouw vooropleiding voor het volgen van deze HBO-opleiding. Indien je twijfelt over het instapniveau, dan kun je contact opnemen met onze afdeling advies & voorlichting.
Voorbereiding
Deze opleiding bestaat uit meerdere modules. Iedere module bestaat uit 8 studielessen, waarvan 4 klassikale studielessen en 4 zelfstudielessen. Wanneer je kiest voor de dagopleiding, bereid je voor de klassikale lessen 2 studielessen per keer voor. Voor de avondopleiding bereid je 1 studieles per keer voor. Iedere studieles vergt ongeveer 3 tot 5 uren voorbereiding. Je dient je ook voor de eerste bijeenkomst voor te bereiden.
Leerdoelen
- heb je inzicht in facilitaire processen
- kun je een facilitair proces opstellen
- heb je inzicht in procesverbeteringen
- ben je in staat om processen te implementeren
- heb je inzicht in de informatie uit bedrijfsprocessen
- ben je in staat om georganiseerd te verbeteren
- kun je een informatiesysteem opzetten
- ben je in staat om effectief gegevens te verzamelen
Programma
Tijdens deze HBO-opleiding komen de volgende modules aan bod:
Inhoud van Module 1
Module - HBO Procesmanagement- Processen en procesmanagement
- Processen herkennen
- Processen analyseren
- Processen ontwerpen
- Processen implementeren
- Afstemmen van processen
- Procesmanagement in een productieomgeving
- Procesmanagement in een dienstverlenende omgeving
Inhoud van Module 2
Module - HBO Informatiemanagement- Informatievoorziening
- Bedrijfsprocessen
- Informatiesystemen
- Gegevensverzameling: gebruiken en ontwerpen
- Managen van een organisatie met informatie
- Georganiseerd verbeteren
- Regie op ontwikkeling en gebruik
- Ondernemen in de digitale economie
Certificaat
De opleiding HBO Information- and Process Management geeft jou de mogelijkheid om het diploma te behalen:
- HBO Information- and Process Management
Tijdens de opleiding schrijf je voor iedere module een Verbeterplan Praktijk-Case (VPC). Hieruit moet jouw beheersing van de behandelde onderwerpen goed naar voren komen. Als je dit onderdeel met een positief resultaat afsluit, ontvang je het officiële diploma van deze opleiding.