Opleiding: MHBO Facility and Purchase (1 jaar) (Online Zelfstudie)
Een MHBO opleiding dient als een perfecte brug van MBO naar HBO en legt een stevige basis voor verdere studie op HBO-niveau. Het programma vertoont grotendeels gelijkenissen met het MBO-programma, maar omvat extra opdrachten ter voorbereiding op het HBO-niveau.
Wat houdt facilitair management en inkoop precies in? Waar houd je je als facilitair medewerker mee bezig? Welke aspecten zijn van belang bij het vakgebied van facilitaire zaken en inkoop? Gedurende deze 1-jarige opleiding krijg je hier antwoord op. Het is een veelzijdig vakgebied waar je te maken krijgt met uiteenlopende onderwerpen. Als facilitiar medewerker dien je snel te kunnen schakelen en in te spelen op wat medewerkers op dat moment nodig hebben. Tijdens deze opleiding verdiep je je in de facilitaire organisatie op zich, de facilitaire processen die hierbij horen, projectmanagement en inkoopmanagement. Aspecten als KAM (kwaliteit, Arbo en milieu), werken met KPI’s, het uitvoeren van een benchmark en gebouwenbeheer komen aan bod. Daarnaast pas je door middel van praktijkgerichte opdrachten de theorie toe in de eigen praktijk.
Barst jij van de ambitie en wil jij via een opleiding jouw skills maximaal benutten en verbeteren? Flex Academy - Online Zelfstudie is dé opleider voor online zelfstudie voor mensen met tomeloze ambitie. Verbeter je huidige functioneren of geef een nieuwe impuls aan je loopbaan! Je werkt in jouw eigen studietempo aan jouw persoonlijke leerdoelen, praktijkcases en praktijk gerelateerde oefeningen. Door onder meer het inbrengen van jouw eigen situaties wordt de opleiding gericht op de eigen werksituatie.
Voor wie?
Deze opleiding is ontwikkeld voor facilitair leidinggevenden die zich verder willen ontwikkelen, voor facilitaire medewerkers en mensen die vanuit een andere beroep zich willen verdiepen in de rol van een facilitair medewerker of inkoopmedewerker.
Vooropleiding
Flex Academy stelt geen specifieke eisen aan jouw vooropleiding voor het volgen van deze MHBO-opleiding. Indien je twijfelt over het instapniveau, dan kun je contact opnemen met onze afdeling advies & voorlichting.
Voorbereiding
De opleiding bestaat uit meerdere studielessen per module. Je doorloopt de studielessen in je eigen studietempo in de online leeromgeving. De studieduur is per module 3 maanden. Je dient deze opleiding wel binnen de totale tijd afgerond te hebben.
Leerdoelen
- heb je inzicht in vergaderzaalbeheer
- ben je in staat om te werken volgens Arbo
- weet je hoe je schoonmaak kunt meten
- kun je een verhuisplan opstellen
- heb je inzicht in de fasering van inkoop
- ben je in staat om te sturen op prestatiemetingen
- heb je inzicht in leveranciersselectiemethoden
- ben je in staat om bestelmethodieken toe te passen
- heb je inzicht in de inhoud van een project
- ben je in staat om een projectplanning op te stellen
- ben je in staat om SMART doelen te formuleren
- kun je sturen op beheeraspecten
- heb je inzicht in de communicatie voor een ondernemer
- ben je in staat om de juiste gesprekstechnieken toe te passen
- weet je hoe je kunt gaan onderhandelen
- ben je in staat om met medewerkers een kritiekgesprek te voeren
Programma
Tijdens deze MHBO-opleiding komen de volgende modules aan bod:
Inhoud van Module 1
Module - MHBO Facilitaire zaken- De basis van facilitaire zaken
- Vergaderzaalbeheer
- Verhuizingen
- Schoonmaak
- Catering
- Wagenparkbeheer
- Inkoop en voorraad
- Arbo, BHV en kwaliteit
Inhoud van Module 2
Module - MHBO Inkoopbeheer- De basis van inkoopbeheer
- Inkoopbeleid
- De fasering van inkoop
- Leveranciersstrategie
- Leveranciersselectiemethoden
- Contracteren
- Bestelmethodieken
- Prestatiemetingen van leveranciers
Inhoud van Module 3
Module - MHBO Werken in projecten- De basis van projecten
- SMART-doelen formuleren
- Projectplan opstellen
- Projectorganisatie
- Projectplanning
- Kosten en baten
- Beheer aspecten van projecten
- Afronding van projecten
Inhoud van Module 4
Module - MHBO Communicatieve Vaardigheden- Het onderhandelingsgesprek
- Het verkoopgesprek
- Het zakelijk adviesgesprek
- Het slechtnieuwsgesprek
- Communicatiedoelen
- Het telefoongesprek
- Mondelinge presentatie
- Het baliegesprek
Certificaat
De opleiding MHBO Facility and Purchase (1 jaar) geeft jou de mogelijkheid om het diploma te behalen:
- MHBO Facility and Purchase (1 jaar)
Tijdens de opleiding schrijf je voor iedere module een Verbeterplan Praktijk-Case (VPC). Hieruit moet jouw beheersing van de behandelde onderwerpen goed naar voren komen. Als je dit onderdeel met een positief resultaat afsluit, ontvang je het officiële diploma van deze opleiding.