Opleiding: HBO Change Management and Strategy (Online Zelfstudie)
Een veranderende omgeving zorgt er voor dat er aanpassingen nodig zijn binnen een organisatie. Tijdens deze opleiding leer je hoe je een strategisch plan kunt opstellen en hoe je deze kunt doorvoeren. Ook leer je hoe jouw medewerkers deze verandering accepteren. Onderwerpen als het opstellen van een strategisch (verander)plan, veranderstrategieën en een analyse van de huidige situatie komen naar voren tijdens deze opleiding. Na afloop van deze opleiding ben je in staat om een strategische verandering door te voeren in jouw organisatie.
Barst jij van de ambitie en wil jij via een opleiding jouw skills maximaal benutten en verbeteren? Flex Academy - Online Zelfstudie is dé opleider voor online zelfstudie voor mensen met tomeloze ambitie. Verbeter je huidige functioneren of geef een nieuwe impuls aan je loopbaan! Je werkt in jouw eigen studietempo aan jouw persoonlijke leerdoelen, praktijkcases en praktijk gerelateerde oefeningen. Door onder meer het inbrengen van jouw eigen situaties wordt de opleiding gericht op de eigen werksituatie.
Voor wie?
Deze opleiding is geschikt voor iedere leidinggevende, manager of projectleider die zich verder wil ontwikkelen op het gebied van verandering en strategisch management, ondernemer of voor mensen die op korte termijn deze functie willen gaan bekleden.
Vooropleiding
Flex Academy stelt geen specifieke eisen aan jouw vooropleiding voor het volgen van deze HBO-opleiding. Indien je twijfelt over het instapniveau, dan kun je contact opnemen met onze afdeling advies & voorlichting.
Voorbereiding
De opleiding bestaat uit meerdere studielessen per module. Je doorloopt de studielessen in je eigen studietempo in de online leeromgeving. De studieduur is per module 3 maanden. Je dient deze opleiding wel binnen de totale tijd afgerond te hebben.
Leerdoelen
- ben je in staat om een veranderplan op te stellen
- heb je inzicht in veranderstrategieën
- ben je in staat om een cultuur te veranderen
- weet je hoe je vorm kunt geven aan het veranderproces
- weet je hoe je een analyse van de huidige situatie kunt opstellen
- ben je in staat om een strategisch plan op te stellen
- kun je een strategisch plan opstellen
- ben je in staat om een visie en missie te bepalen
Programma
Tijdens deze HBO-opleiding komen de volgende modules aan bod:
Inhoud van Module 1
Module - HBO Verandermanagement- Het Integraal Organisatie- en Veranderingsmodel
- Organisatieverandering
- Niveaus van verandering
- Veranderingsstrategie
- Vormgeven aan het veranderproces
- Instrumentatie voor verandermanagement
- De leider als veranderaar
- Het veranderplan
Inhoud van Module 2
Module - HBO Strategisch Management- Strategisch management
- Uitvoering van strategische oriëntatie
- Visie, missie en strategie
- Analyse huidige situatie
- Bepalen strategische doelstellingen
- Vaststellen van de stuurgetallen
- Opstellen van een strategisch plan
- Sturen op het strategische plan
Certificaat
De opleiding HBO Change Management and Strategy geeft jou de mogelijkheid om het diploma te behalen:
- HBO Change Management and Strategy
Tijdens de opleiding schrijf je voor iedere module een Verbeterplan Praktijk-Case (VPC). Hieruit moet jouw beheersing van de behandelde onderwerpen goed naar voren komen. Als je dit onderdeel met een positief resultaat afsluit, ontvang je het officiële diploma van deze opleiding.