Opleiding: HBO Verandering en Strategie (1 jaar) (Privé Studie)
Wanneer organisatorische veranderingen plaatsvinden, zijn deze vaak het resultaat van strategische beslissingen. Strategie en verandering gaan hand in hand. Deze opleiding biedt je de gelegenheid om zowel strategisch management als verandermanagement te verkennen. Tijdens deze boeiende opleiding leer je hoe je een strategisch plan ontwikkelt en omzet in een passende veranderstrategie. Je verwerft inzicht in verschillende analyses en krijgt de vaardigheden aangereikt om de verandering effectief te implementeren. Het is essentieel om medewerkers tijdig en adequaat te informeren over de verandering en draagvlak te creëren onder het personeel. Na afronding van deze opleiding ben je bedreven in het strategisch doorvoeren van veranderingen. Schrijf je vandaag nog in en bereid je voor op een rol als effectieve verandermanager binnen jouw organisatie!
Ontwikkel jezelf met een privé-docent! VSK-Academy is de opleider die je zoekt. Bij ons staat jouw persoonlijke leerproces centraal. Tijdens een opleiding word je van begin tot eind optimaal begeleid. VSK-Academy is de toonaangevende privéopleider voor mensen die zich willen blijven ontwikkelen. Je werkt met persoonlijke leerdoelen, praktijkcases en praktijkgerichte oefeningen. Door jouw eigen praktijksituaties in te brengen, wordt de opleiding afgestemd op jouw werkomgeving. De lesdata wordt in overleg met jou vastgesteld en de docent komt naar jouw organisatie om de training te geven. Met jouw persoonlijke docent behaal je het hoogste leerrendement!
Voor wie?
Deze opleiding is geschikt voor iedere manager die te maken krijgt met veranderingen in een organisatie of voor iedereen die meer inzicht wil krijgen in strategische veranderingen.
Vooropleiding
VSK-Academy heeft geen vereisten gesteld aan je vooropleiding om aan deze opleiding deel te nemen. Als je onzeker bent over het vereiste instapniveau, kun je contact opnemen met onze afdeling advies en voorlichting.
Voorbereiding
Om je optimaal voor te bereiden voor iedere studieles met je privé-docent ben je ongeveer 3 tot 5 uur studievoorbereiding nodig. Deze opleiding bestaat uit meerdere modules. Iedere module bestaat uit 4 studielessen met je privé-docent. Je dient je ook voor de eerste bijeenkomst voor te bereiden.
Leerdoelen
- ben je in staat om een veranderplan op te stellen
- heb je inzicht in veranderstrategieën
- ben je in staat om een cultuur te veranderen
- weet je hoe je vorm kunt geven aan het veranderproces
- weet je hoe je een analyse van de huidige situatie kunt opstellen
- ben je in staat om een strategisch plan op te stellen
- kun je een strategisch plan opstellen
- ben je in staat om een visie en missie te bepalen
- kun je de ontwikkelingen binnen een organisatie in kaart brengen
- heb je inzicht in de cultuur binnen een organisatie
- kun je verschillende managementstijlen toepassen
- ben je in staat een visie, missie en strategie op te stellen
- ben je in staat om te sturen op innovatieve veranderingen
- kun je sturen op gedrag binnen organisaties
- heb je inzicht in mogelijke weerstanden
- weet je hoe je effectieve besluitvorming kunt toepassen
Programma
Tijdens deze hbo-opleiding komen de volgende modules aan bod:
Inhoud van Module 1
Module - HBO Verandermanagement- Het Integraal Organisatie- en Veranderingsmodel
- Organisatieverandering
- Niveaus van verandering
- Veranderingsstrategie
- Vormgeven aan het veranderproces
- Instrumentatie voor verandermanagement
- De leider als veranderaar
- Het veranderplan
Inhoud van Module 2
Module - HBO Strategisch Management- Strategisch management
- Uitvoering van strategische oriëntatie
- Visie, missie en strategie
- Analyse huidige situatie
- Bepalen strategische doelstellingen
- Vaststellen van de stuurgetallen
- Opstellen van een strategisch plan
- Sturen op het strategische plan
Inhoud van Module 3
Module - HBO Management en Organisatie- De basis van management en organisatie
- Visie, missie en strategie
- Managementfilosofieën
- Managementstijlen in de praktijk
- Toepassen van organisatievormen
- De ontwikkeling van een organisatie
- Cultuur binnen de organisatie
- Omgevingsfactoren
Inhoud van Module 4
Module - HBO Organisatie en Gedrag- De basis van organisatie en gedrag
- De politiek en macht binnen organisaties
- Het gedrag binnen organisaties
- De motivatiefactoren
- Effectieve besluitvorming
- Veranderingen binnen organisaties
- Conflicten binnen organisaties
- Veranderen van cultuur
Certificaat
Het volgen van de opleiding HBO Verandering en Strategie (1 jaar) geeft jou de mogelijkheid om het diploma te behalen:
- HBO Verandering en Strategie (1 jaar)
Tijdens de opleiding schrijf je voor iedere module een Verbeterplan Praktijk-Case (VPC). Hieruit moet jouw beheersing van de behandelde onderwerpen goed naar voren komen. Als je dit onderdeel met een positief resultaat afsluit, ontvang je het officiële diploma van deze opleiding.
