Opleiding: Training Klaar voor CO2-Prestatieladder 4.0

Met de introductie van Handboek 4.0 in januari 2025 is de CO₂ Prestatieladder ingrijpend herzien.

Handboek 4.0 van de CO₂ Prestatieladder legt meer nadruk op impact, ketenverantwoordelijkheid en continue verbetering. Om organisaties goed te ondersteunen bij deze transitie biedt Kiwa de praktische eendaagse training ‘Klaar voor CO₂ Prestatieladder 4.0’. Deze training helpt je om inzicht te krijgen in de veranderingen en om deze te vertalen naar je eigen organisatie.

De CO₂ Prestatieladder is een toonaangevend instrument dat organisaties stimuleert om hun CO₂-uitstoot systematisch te reduceren en duurzame keuzes te maken binnen de bedrijfsvoering én de keten. Het instrument wordt veel gebruikt in aanbestedingen en vormt een krachtig hulpmiddel voor organisaties die hun klimaatimpact willen verkleinen en tegelijkertijd hun concurrentiepositie willen versterken.

De cursus 'Klaar voor CO-2-Prestatieladder 4.0' duurt 1 lesdag en wordt afgesloten met een bewijs van deelname.
Er zijn geen instroomeisen/vooropleidingen van toepassing.

Je gaat tijdens de training, met behulp van activerende en afwisselende werkvormen, actief aan de slag met de wijzigingen tussen versie 3.1 en 4.0. Uitgangspunt daarbij is de impact van de gewijzigde norm op de eigen organisatie. Om de vernieuwde norm te kunnen implementeren binnen de eigen organisatie wordt je geholpen de eerste stappen vorm te geven. Hierin worden de wijzigingen in de norm vertaald naar de eigen organisatie, inclusief de manier waarop deze worden geïmplementeerd. Zo heb je een concreet startpunt voor de implementatie van de wijzigingen uit CO₂ Prestatieladder 4.0.

De training ‘Klaar voor CO₂ Prestatieladder 4.0’ is bedoeld voor professionals die binnen hun organisatie betrokken zijn bij duurzaamheid, milieumanagement of certificering of specifiek werken met de CO₂ Prestatieladder. Denk daarbij aan KAM-medewerkers die verantwoordelijk zijn voor het milieubeleid, adviseurs (in- en extern) die organisaties begeleiden bij certificeringstrajecten of beleidsmedewerkers duurzaamheid die zich richten op CO₂-reductie en ketenverantwoordelijkheid. Ook projectleiders, inkopers, facility managers of energiecoördinatoren die bijdragen aan verduurzaming binnen de bedrijfsvoering kunnen veel baat hebben bij deze training.

In de training ‘Klaar voor CO₂ Prestatieladder 4.0’ leer je de verschillen tussen versie 3.1 en 4.0 en welke benodigde inspanningen gewenst zijn om vanuit versie 3.1 te voldoen aan de eisen van Handboek 4.0. Na deze praktisch ingerichte training kun je zelf aan de slag en de ambities van je organisatie vertalen naar Handboek 4.0 van de CO₂ Prestatieladder.

Meer...
€595
ex. BTW
Aangeboden door
Kiwa Training & Development
Onderwerp
CO2 emissies
Niveau
Duur
1 dag
Looptijd
8 dagen
Taal
nl
Type product
training
Lesvorm
Klassikaal
Aantal deelnemers
Max: 15
Tijdstip
Overdag
Tijden en locaties
Nieuwegein
wo 2 jul. 2025
Keurmerken aanbieder
NRTO