Opleiding: Functionerings- en beoordelingsgesprekken

Resultaat

In de training Functionerings- en beoordelingsgesprekken verwerft u de kennis en vaardigheden voor het voorbereiden, plannen en voeren van professionele en gestructureerde functionerings- en beoordelingsgesprekken. U heeft zicht op het belang van deze gesprekken in de context van competentie- en performancemanagement. U heeft grip op moeilijke gesprekssituaties en kunt de persoonlijke ontwikkeling van de medewerker verder stimuleren. 

Doelgroep

(Beginnend) leidinggevenden en HR-functionarissen die functionerings- en beoordelingsgesprekken gaan voeren en die hun gespreksvaardigheden en interviewtechnieken verder willen aanscherpen en verbeteren.

Programma

  • De plaats, doel en functie van het functionerings- en beoordelingsgesprek binnen de HRM-cyclus.
  • Het belang van deze instrumenten in de context van competentie- en performancemanagement.
  • De beoordelingscyclus op jaarbasis.
  • De voorbereiding op het gesprek.
  • De rol van de leidinggevende en de medewerker.
  • Doel en gespreksmodel van het functionerings- en beoordelingsgesprek.
  • De juiste houding in de verschillende fasen van het gesprek.
  • Valkuilen bij het beoordelen van gedrag en richtlijnen voor objectieve beoordeling.
  • Communicatieve vaardigheden: informatie geven, actief luisteren, confronteren, feedback geven en ontvangen, omgaan met emoties, weerstanden en lastige situaties.
  • Functioneringsgesprekken afronden met concrete, werkbare afspraken.
  • Praktijksituaties en -voorbeelden.
  • Persoonlijk actieplan.

Aanpak

Voorafgaand aan de training vindt een schriftelijke intake plaats. Hierin stelt u uw persoonlijke leerdoelen vast. De training is praktijkgericht en interactief. Inleidingen worden afgewisseld met opdrachten, oefeningen en feedback. U oefent vaardigheden en de gespreksmodellen in kleine groepen, waarbij u eigen cases kunt inbrengen. Op oefeningen volgt gerichte feedback en krijgt u inzicht in uw sterke punten en uw persoonlijke ontwikkelpunten. U sluit de training af met een persoonlijk actieplan, om het geleerde in de praktijk toe te passen.

Certificaat

Na afloop van de training ontvangt u het DIMACO-certificaat.

Meer...
€595
Vrij van BTW
Aangeboden door
DIMACO Trainingen
Onderwerp
Functionerings- & Beoordelingsgesprekken
Niveau
Looptijd
1 dag
Taal
nl
Type product
training
Lesvorm
Klassikaal
Aantal deelnemers
Min: 3
Max: 12
Tijdstip
Overdag
Keurmerken aanbieder
CRKBO en BTW-vrijstelling