Opleiding: Specialisatieopleiding Mediation met de overheid als partij

Mediation met een overheid als partij vereist specifieke kennis en inzicht. Zo geeft bijvoorbeeld de wet openbaarheid bestuur (WOB) een eigen betekenis aan het uitgangspunt van geheimhouding bij media

Mediation in overheidsgerelateerde zaken is een specialisatie. Naast de reguliere vaardigheden is specifieke kennis onmisbaar. Hoe verhoudt de geheimhouding in mediation zich tot de Wet openbaarheid bestuur (Wob)? Wat heeft de Algemene wet bestuursrecht (Awb) voor invloed op het mediationproces: termijnen, overige regels over bestuursrechtelijke procedures, derdenwerking, beginselen van behoorlijk bestuur, rechtsbescherming, mandaat, delegatie, attributie etc. Hoe zit het met onderhandelingsruimte (bijvoorbeeld in het geval van gebonden beschikkingen) en met de vaststellingovereenkomst in relatie tot de bestuurlijke besluitvorming.

Studiebelasting

Bij deze 2-daagse weekopleiding is de studiebelasting vastgesteld op 12 uur.

Lesmateriaal

We publiceren eventuele informatie over het benodigde lesmateriaal op onze website, zodat je een volledig beeld krijgt van de totale kosten. We gaan er echter vanuit dat jezelf verantwoordelijk bent voor de aanschaf van het lesmateriaal, waarbij je ook de mogelijkheid hebt om te kiezen voor bijvoorbeeld

Vaardigheden bij bemiddeling tussen burger, bedrijfsleven en overheid

- mediators die vaak betrokken zijn bij mediations met een overheid als partij;
- overheidsfunctionarissen die intern als mediator optreden;
- mediators die hun activiteiten ook op overheden willen richten;
- ambtenaren die het inzetten van mediation op waarde willen leren schatten;
- Voor deelname aan deze training is geen specifieke vooropleiding vereist;
- Zou je graag precies willen weten wat deze training aan jouw professionele performance en kennis toevoegt? Neem dan contact op met de backoffice die je naar wens doorverbindt met de trainer of je matcht met een oud-deelnemer in dezelfde beroepsgroep.

- je kent de relevante theoretische aspecten i.v.m. mediation bij de overheid;
- je hebt inzicht in jouw eigen bemiddelingsvaardigheden en eventuele valkuilen;
- doorziet de verschillen in onderhandelingscultuur tussen burger, bedrijfsleven en overheid;
- je weet om te gaan met bestuursrechtelijke regels en beginselen;
- Het trainingsniveau ligt op HBO+ werk- en denkniveau of door ervaring verkregen.

Kijk voor een beschrijving van de opleiding in onze brochure (https://www.merlijngroep.nl/?redirect_sf=a0Z2400000CHtj3EAD).

Dag 1
Ochtendprogramma
10.00 - 10.10 uur : welkom / bespreking totale programma en leerdoelen van de ochtend
10.10 - 10.45 uur : kennismaking deelnemers / inventarisatie persoonlijke ervaringen met dit onderwerp / vaststellen rode draden en persoonlijke leerdoelen / afspraken over de training en huishoudelijke afspraken
10.45 - 11.30 uur : fasering mediationproces in relatie tot bestuurlijke besluitvorming (+ model inhoud-relatie-principes)
11.30 - 11.45 uur : pauze
11.45 - 12.50 uur : inleiding voorbereidings- en openingsfase in overheidsgerelateerde zaken (met o.a. derdenwerking, termijnen, Wob, mandaat, tussentijdse verslagen)
13.00 - 13.45 uur : lunch

Middagprogramma
13.45 - 14.15 uur : film mediation naast rechtspraak (in bestuursrecht), interne mediation, vaststellingsovereenkomst
14.15 - 15.15 uur : oefening: openingsfase en exploratiefase
15.15 - 15.30 uur : pauze
15.30 - 15.45 uur : opstapoefening belangen
15.45 - 16.15 uur : inleiding belangen
16.15 - 16.45 uur : oefening doorvragen naar belangen in overheidsgerelateerde zaken
16.45 - 17.00 uur : losse eindjes, evaluatie, certificaten, oogst van de dag

Voor wie werkt als mediator.

- PE: 6 MfN cat. 1a

Meer...
€700
Vrij van BTW
Aangeboden door
Merlijn
Onderwerp
Bemiddelingsvaardigheden
Mediation
Niveau
Duur
1 dag
Looptijd
12 dagen
Taal
nl
Type product
training
Lesvorm
Klassikaal
Aantal deelnemers
Min: 1
Max: 12
Tijdstip
Zondag
Keurmerken aanbieder
UWV scholingsvoucher
CRKBO en BTW-vrijstelling
NEVOA
Koninklijke NBA - PE punten
Landelijke vereninging van Vertrouwenspersonen
Mediatorsfederatie Nederland
NBA
Nederlandse Orde van Advocaten
NOBCO / EQA
NOBCO-oud