Opleiding: Opleiding Waterwetgeving
Een breed scala aan nieuwe wet- en regelgeving!
Kennis van het waterrecht, binnen het brede vakgebied ‘omgevingsrecht’ is van cruciaal belang om het waterbeheer goed te kunnen uitvoeren. Zeker voor de nog wat minder ervaren professionals is het niet altijd even gemakkelijk de weg in het regelwoud te vinden.
En wie wel zeer ervaren is, zal ook zijn weg moeten leren vinden in het stelsel van de Omgevingswet. De Waterwet is vrijwel geheel opgegaan in de Omgevingswet. Wie de regelgeving over waterbeheer wil kennen, heeft ook kennis nodig van regelgeving over andere beleidsdomeinen zoals milieu, bodem, ruimtelijke ordening, bouwen en riolering.
Download de brochure [geen link]
Weet je alle (nieuwe) wet- en regelgeving in de watersector correct toe te passen?
In het stelsel van de Omgevingswet verandert er nogal wat. Decentrale overheden hebben meer beleidsvrijheid en vooral ook meer vrijheid om zelf regels te stellen aan activiteiten. De zogenoemde ‘bruidsschat’ is hiervoor exemplarisch. Wat kunnen gemeenten en waterschappen hiermee, bijvoorbeeld met betrekking tot de lozingsregelgeving? Ook op het gebied van bodem en grondwater verandert er veel. En tot slot wijzen we hier op de mogelijkheden die het nieuwe stelsel biedt om werk te maken van klimaatadaptatie. Jouw kennis hierover is van groot belang om het dagelijks werk adequaat uit te kunnen blijven voeren. Zorg daarom dat je up-to-date bent.
In deze opleiding leer je:
- Je weet de weg te vinden in de nieuwe waterwet- en regelgeving zoals dit geldt onder de Omgevingswet
- Je ziet de samenhang tussen waterbeheer en andere aspecten van het omgevingsbeheer
- Je kent het proces van waterbeleid, programmering tot aan het stellen van juridisch bindende regels
- Je kent de belangrijkste verschillen met het oude stelsel van de Waterwet
Bekijk het programma [geen link]
Reactie van deelnemers:
"Goede cursus. Geeft inzicht in diverse aspecten, en onderlinge relaties, van het waterrecht."
"Uitleg van de wetgeving gericht op de praktijk en hierdoor praktisch en informatief."
"In drie dagen is er een mooie basis gelegd m.b.t. waterwetgeving nu en in de toekomst en heb ik mooie contacten gelegd met mensen die werkzaam zijn op het gebied van water."
Opleiding op maat
Om ervoor te zorgen dat de docenten zich optimaal kunnen voorbereiden op jouw wensen en behoeften, ontvang je ongeveer 2 weken voor aanvang van de opleiding een intakeformulier. Hierop kunt je aangeven wat je leerdoelen zijn. De docenten zorgen ervoor dat de persoonlijke, specifieke vragen die heeft ook zeker aan bod komen.
Maximaal 20 plaatsen
Om het interactieve karakter te kunnen waarborgen laten wij maximaal 20 deelnemers toe. Aanmeldingen worden op volgorde van binnenkomst behandeld, dus wij verzoeken je vroegtijdig in te schrijven.
De opleiding is speciaal bestemd voor:
- Afdelingshoofden, beleidsmedewerkers, juristen, projectleiders, procesmanagers milieu, water en ruimtelijke ordening
- Waterbeheerders
- Milieu-inspecteurs
- Projectdirecteuren- en managers
- Adviseurs
Binnen de watersector werkzaam bij:
- Gemeenten
- Waterschappen
- Provincies
- Rijk en Rijkswaterstaat
- Waterleiding- en zuiveringsbedrijven
- Hydrologiegerelateerde bedrijven
- Milieuadviesorganisaties
- Ingenieursbureaus