In september 2007 werd in het Lake Tawakomi State Park in Texas het – volgens de Amerikanen- grootste spinnenweb ter wereld ontdekt. Het bouwwerk strekte zich via bomen en struiken uit over een lengte van 180 meter. Een deskundige vertelde dat het web tot stand was gekomen door de samenwerking van verschillende spinnensoorten.

Spinnen maken spinrag naar gelang het doel. De belangrijkste zijn draden voor stabiliteit van het net en vangdraden met kleefstof die de prooi moeten vasthouden. En daar kreeg ik ineens een associatie. Niet al te origineel geef ik toe, maar toch de moeite van vermelden waard.
Een leven zonder Internet is voor veel mensen geen optie meer. We zijn op allerlei manieren aan elkaar verbonden: LinkedIn, Hyves en het zelf gesponnen hobbyweb zijn hiervan slechts een enkel voorbeeld. Er zijn geen fysieke beperkingen die (het maken van nieuwe) verbindingen belemmeren.

Uiteindelijk zo stel ik me voor zal de aarde omgeven zijn met een delicaat spinrag van miljarden kilometers draad gemaakt door miljoenen soorten. We kunnen niet meer uitvliegen, want we blijven steken in een van de vele vangdraden. We kunnen elkaar niet meer vinden, want het zicht is belemmerd in onze zelf gesponnen cocon.

En misschien zijn we dan weer precies waar we als mensheid zijn begonnen: met een klein groepje in de jungle op zoek naar nieuwe werelden.  

José Lodge

Lodgecal Human Development Consulting

Deze column werd ingezonden door Jose Lodge. Heeft u ook iets wat u bezig houdt? Plaats uw eigen column ›