De ondergang van DSB geeft in kort bestek een uitstekend beeld van wat er In Nederland en de wereld werkelijk aan de hand is. Scheringa cum suis sloten woekerpolissen af en hevelden miljoenen over van achteloze en machteloze consumenten naar de happy few aan de top van DSB onder het toeziende oog van De Nederlandse Bank en de Autoriteit Financiële Markten. Dit overhevelen van geld van de brede basis van de maatschappij naar een smalle toplaag is ook de basis en logica van het financiële wereldsysteem. Geen wonder dat DNB en AFM het gewoon lieten gebeuren. Op Internet zijn een aantal video-animaties te zien onder de titel “Money as Debt” die snel duidelijk maken dat het wereld geldsysteem een Ponzi-schema is dat zijn weerga niet kent.

In de kern werkt het systeem als volgt: een persoon of bedrijf gaat naar de bank en vraagt om een lening. De bank schrijft een lening uit door de cijfers van het gevraagde bedrag op een computer in te tikken en vervolgens over dit uit het niets geschapen geld rente te laten betalen door degene die leent. Dit is niet alleen kassa voor de bank, maar het geeft de bank ook totale macht en controle over de schuldenaar. Bovendien heeft de bank nu door schuld te creëren tegelijkertijd voldoende geld geschapen om nog meer geld te mogen uitlenen. Zo rolt de geld en schuldbal verder en het aldus geschapen Ponzi-schema doet verder zijn vuile werk op de automatische piloot. De toezichthouders van de Bank van Internationale betalingen in Basel (de directeur van DNB, Nout Wellink, behoort ook tot dit gezelschap) en andere internationale organisaties zorgen ervoor dat de spelregels gehandhaafd blijven en de heersende elite zijn gang kan blijven gaan.

Zoals elk Ponzi-schema stuit dit vampiermechanisme regelmatig op zijn grenzen en dan hebben we een kredietcrisis. Geweldig, wat een kans voor de dienstdoende machthebbers, inclusief Balkenende en Bos, om zich te profileren als redders in de nood. De grootbankiers worden gered met belastinggeld van de massa’s dat opnieuw wordt overgeheveld van de brede basis van de maatschappij naar de smalle top van de bancaire elite die echt de dienst uitmaakt (systeembanken noemt men dat), ergo nog meer machtsconcentratie aan de top. De brave burgers, ondernemers en werklozen die ooit in betere tijden geld hebben geleend betalen het gelag en komen doordat de wereldeconomie op een lager pitje draait in betalingsproblemen. Voor dit deel van het controleweb is de financiële intimidatie-industrie van incassobureaus, rechters en deurwaarders in het leven geroepen. Voor hen, en de media die verslag doen van het zich ontrollende drama, breken nu gouden tijden aan. Een spervuur van gestandaardiseerde dreigbrieven wordt dagelijks door vele computers, bediend door gedachteloze zombies, uitgespuwd over Nederland en omstreken.

Opiniepeilingen geven inmiddels aan dat de burger elk geloof in de democratie al lang verloren heeft. Populistische partijen grijpen hun kans en springen in het gat in de markt en verwoorden de onvrede in krasse bewoordingen. De politiek verruwt heet het, een geweldige bliksemafleider, iedereen stort zich op het symptoom en niemand die nog vragen stelt over de oorzaken van alle ellende. Opnieuw rinkelt de kassa van de heersende elite want de moderne wereldwijde multimediale bedrijven varen wel bij het uitvergroten van negatieve emoties en het recyclen en aan elkaar knopen van oppervlakkigheden.

Ik schrijf deze column voor een andere elite, mijn eigen beroepsgroep, de organisatieadviseurs, coaches an trainers die zich dik laten betalen om als smeerolie van het dodelijke systeem te mogen functioneren.

Verdeel en heers, de Romeinen wisten het al! De demon-cratie als afgeleide van gulzige geldwolven is de moderne vorm van slavernij verzonnen door verdorven hogepriesters van de macht en totale controle.

Ie wie waai weg!

Deze column werd ingezonden door Jacques Groenen. Heeft u ook iets wat u bezig houdt? Plaats uw eigen column ›