Ned. innovatie richt zich te veel op technologie

18 mei, 2004 in: ActueelOverheidsmanagement 1 Reactie

De regering heeft een doelstelling om de Nederlandse economie innovatiever te maken, maar de technologische vernieuwing van het bedrijfsleven blijft achter. Sommigen, zoals Philips-topman Gerard Kleisterlee, wijzen erop dat het succesvol naar de markt brengen van een nieuw product ook een belangrijk onderdeel van innovatie is. Henk Volberda van de Erasmus Universiteit wijst op de eenzijdige aandacht voor technologische innovatie bij het bedrijfsleven. Bestuurlijke innovatie is volgens Volberda net zo belangrijk. In tijden van hevige concurrentie zijn managementvaardigheden en de mogelijkheid om op veranderingen in te spelen van levensbelang, aldus Volberda. Vaak wordt de kritiek gehoord dat de bedrijfstop de grootste belemmering is voor succesvolle innovatie. Door de managementstructuur vinden nieuwe ideeen hun weg naar de top niet, volgens Ben Verwaayen van BT Group. `Creatievelingen met prachtige ideeen worden vaak als stoorzender beschouwd`, aldus Verwaayen.
Bron: Management Team

1 Reactie
D. van der Meer 21 mei, 2004

Waar gaat dit over ?
Eerst klagen over te weinig techniek en vervolgens het artikel eindigen dat er teveel techniek wordt bedreven in de BV Nederland. Tenslotte wordt geconcludeerd dat “het management” een belemmering is voor innovatie.
Mijn stelling is echter dat “managers” slechts risico mijdende loonslaven zijn en er niets van te verwachten is. Derhalve is het echte knelpunt dat we positief denkende ondernemers nodig hebben. Maar, die kweek je niet want die ontstaan uit het niets. Wat kun je er zelf aan doen ?…”Laat los en pak aan”.

Uw reactie op deze bijdrage
  • Alle reacties die zich houden aan onze Code of conduct worden opgenomen.
  • Na het plaatsen kunt u uw reactie nog 30 minuten aanpassen.

Instrumenten

Commerciële slagkracht!

Nationaal onderzoek naar de implementatie van marketingplannen

Doe mee en u ontvangt direct een online advies. Hoe is het gesteld met uw commerciële slagkracht? In welke mate lukt het uw organisatie om marketingplannen om te zetten in concrete resultaten? Een diagnose op maat met de nodige aanbevelingen.

Diagnose Instrument Klantgerichtheid

Een minitest van de klantgerichtheid van uw organisatie.

Deze quickscan in de Management-toolbox is een test en tegelijk een checklist van de zes factoren waarom het draait bij klantgerichtheid.

Cases

Innovatie; business as usual

Het dilemma â

Veel organisaties voelen de spanning tusssen een regelcultuur nodig om objectiviteit en efficiëntie te bewaken en de wens tot innoveren. Woningbouwcorporatie Het Oosten uit Amsterdam is zo’n organisatie. Dit is het eerste deel uit een serie van aansprekende voorbeelden van bedrijven waar innovatie al vele jaren een belangrijk onderdeel is van de bedrijfvoering

Organisaties veranderen; nu de leidinggevenden nog

Breng uw offerte uit, lees die van uw collega's

Het hoofd P&O van een onderneming nodigt u uit om openbaar offerte uit te brengen voor de ontwikkeling van de leidinggevenden in de onderneming.

Onze auteurs en columnisten