Mensen en organisaties zijn complex, zo complex dat zowel organisaties als mensen steeds vaker de weg kwijt raken. Bij de mens kan zich dit uiten in b.v. een burn-out (één op tien tegenwoordig), terwijl bij organisaties dit vaak het startsein is voor of een reorganisatie, fusie, of overname.

Net als de mens streeft echter ook de organisatie naar overzichtelijkheid in zijn bestaan. Chaos is eventjes wel leuk, en soms noodzakelijk, maar om er nu continu in te leven, nee dank je!

Eén van de methodes die mensen kunnen doen om zaken overzichtelijk te maken/houden is te gaan ‘mediteren’. Ik las in de krant dat het binnenkort, per CAO, mogelijk is om 15 minuten per dag op de werkplek te mediteren.

Nu is dit denk ik wel een goede oplossing, vooral als de organisatie waarvoor je werkt ook van ‘overzicht’ houdt en als gevolg daarvan de hele organisatie zo ‘plat’ mogelijk heeft gemaakt. Diepgang is in dit soort organisaties lastig en je kunt het de manager in die organisatie dan ook niet kwalijk nemen, dat ook hij (gedwongen door het aantal), zijn medewerkers ook alleen nog maar ‘plat’ kan benaderen. Nee, dat mediteren voor wat extra diepgang is zo gek nog niet! Nu nog een meditatievorm voor organisaties ontwikkelen en dan is ook dat probleem opgelost!

Deze column werd ingezonden door Hans Gijsbers. Heeft u ook iets wat u bezig houdt? Plaats uw eigen column ›