Ik ben sinds enige jaren als hobby en als vakgebied (naast ICT en bedrijfskunde) bezig met kennismanagement. Mijn bevindingen zijn dat er veel “gesproken” wordt binnen kleine en grote organisatie over kennismanagement. Echter de implementatie en daarop volgend “het beheer” van kennismanagement is geen eenvoudige opgave.

Yacht ICT heeft, als eerste in Nederland, in mijn ogen een tool ontwikkeld om kennismanagement te beheren. Het bedrijf heeft “een zelfreinigend systeem” ontwikkeld ten behoeve van kennismanagement. Het systeem staat nog in zijn “kinderschoenen”, maar heeft net als deze site, veel mogelijkheden in zich.

Wat ik merk is dat kennismanagement een veel besproken onderwerp is, ook door hoogleraren, maar dat de implementie op systeemniveau en de doorvoering binnen “eigen”organisaties” iets is waar nog geen standaarden voor zijn. Dit is dus een ontzettende grote uitdaging.

Is het ooit mogelijk om “te meten” “gestandaardiseerd” hoe laag of hoog de kennis is binnen een organisatie? Of binnen een land? Hoe slim zij wij in Nederland en in Belgie binnen het bedrijfsleven? Is dit ooit meetbaar te maken? Is dit gewenst?

Ik ben erg benieuwd naar een reactie.

Met vriendelijke groet,
Annelies Bakker

Deze column werd ingezonden door Annelies Bakker. Heeft u ook iets wat u bezig houdt? Plaats uw eigen column ›