Enige jaren geleden vond een reisorganisatie dat er werk moest worden gemaakt van de serviceverbetering. Het selecteerde een nieuwe groep medewerkers die in een intensief opleidingstraject hun sociale en klantgerichte vaardigheden konden opschroeven Het was een leuk opleidingstraject, waarin nogal wat reizen naar het buitenland op het programma stonden. De groep deed ondermeer Parijs, Antwerpen en Londen aan.

Ik was als externe trainer betrokken bij het opleidingstraject en ging mee op 2 reizen. Er werd hard gewerkt, inderdaad was de training zeer intensief; ook emotioneel. In de groep zaten twee mensen die begin 30 waren en allebei een gezin hadden met kinderen. Zij heette Jolien, hij heette Boudewijn.

Boudewijn had flair, donkere krullen, bruine ogen en een goddelijk lichaam. Jolien was ook een en al aantrekkelijkheid. Al vanaf het eerste moment trokken ze veel met elkaar op, en binnen de groep was dat toen nog nauwelijks een probleem.

Tijdens de reizen overnachtten we echter in een hotel. Er werd tot negen uur ´s avonds getraind, dan werd er gedineerd en om half elf ging ieder zijnsweegs. Uiteraard bleef de groep dan vaak nog hangen.

Op zeker ogenblik, in een Londens hotel, kwamen er twee groepsleden bij me, die hun zorg uitten. Ze hadden Boudewijn en Jolien in een vrijage betrapt. Het was geen oppervlakkige vrijage; er was sprake van ´wilde sex´, zoals een van de twee het omschreef. Ze vonden dat dit niet kon, en voelden zich geroepen om de zaak aan te zwengelen.

Wat zou uw reactie zijn geweest op Boudewijn en Jolien, en op de twee collega´s; en hoe zou u naar uw opdrachtgever handelen? Ik hoor het graag.

Deze column werd ingezonden door Bert Overbeek. Heeft u ook iets wat u bezig houdt? Plaats uw eigen column ›