Internet-aided management
De digitale Consultant
- De digitale consultant
- Likkebaarden
- Sesamstraat
- Encyclopedie
- De Virtuele Middenstander
- Zuinig
- Digitale straat
- Netpanel
- Research
- Terug naar het prikbord
- Worstelende adviseurs
- Forum
- Nieuws op het scherm
- Conclusie
Consultancy is altijd een peoples business geweest. Maar, zal dat ook zo blijven? Maakt de moderne informatietechnologie een andere invulling van de advisering mogelijk? Welke mogelijkheden worden momenteel al op internet aangeboden? En wat is de kwaliteit hiervan? Is het internet al klaar voor: u vraagt en wij adviseren?
De digitale consultant
Zolang als wordt geadviseerd, zolang zijn consultants bezig methoden te vinden om hun unieke expertise en vaardigheden te gelde te maken. Door de beperkte hoeveelheid tijd die verkocht kon worden, probeerden zij andere middelen om hun ideeën goed te gelde te maken. Eerst door het publiceren van artikelen, boeken en werkmethoden. Later door middel van goedbetaalde seminars. En met de komst van nieuwe (multi-)media door middel van cassettes, videos, CD-Is en CD-Roms opzetten. De laatste loot aan de boom is het internet. Via een websites kan contact gelegd worden met potentiële afnemers en indien mogelijk ook direct een klant-leverancier relatie worden gelegd. In een aantal markten is inmiddels sprake van een zeer renderende handel. Handel bovendien die met groeipercentages van honderden procenten per jaar toeneemt. Het bekendste voorbeeld hiervan is wel de grootste boekhandel ter wereld, Amazon ( http://www.amazon.com ). Met een omzet van ongeveer 80 miljoen dollar verviervoudigde dit bedrijf in het eerste kwartaal van 1997 ten opzichte van het gehele jaar 1996. Met slechts een zeer beperkt aantal boeken op voorraad profileert deze virtuele boekhandel zich nu als earths biggest bookstore.
Likkebaarden
Hoewel de consultants heden ten dage hoge groeipercentages gewend zijn, doen dergelijke groeipercentages ook deze verwende beroepsgroep likkebaarden. Met hun grote knowledge base moeten ook consultants in staat worden geacht het internet actief in te zetten bij de advisering van cliënten. Het altijd zo benadrukte persoonlijke contact is dan weliswaar niet aanwezig, de kosten kunnen voor de cliënt navenant lager zijn. Geen reistijd en -kosten, geen loze uren. Alleen maar productie en vermenigvuldiging van het gebruik van de reeds aanwezige en vaak dure kennis.
Sesamstraat
Dat een dergelijke aanpak geen utopie is bewijst de website van Ernst & Young, de…
Dit item is alleen beschikbaar voor leden. Inloggen svp »
Word nu gratis lid
- Lid worden is gratis, kost slechts enkele minuten en verplicht verder tot niets
- ManagementSite leden hebben toegang tot alle artikelen, online tests en instrumenten
- Kennisbank met de Top-100 onderwerpen voor de professional

Ronald van Domburg
Jacco van Uden
Jesse Zuurmond
Arend Ardon
Marjo Korrel
Willem Mastenbroek
Katharina Schwarz